Search Console

Nowy komunikat w Narzędziach dla Webmasterów – tym razem o spadku ruchu?

Nie zauważyłem u siebie ani na innych stronach takiego komunikatu, ale na Google Webmaster Help’ie pojawił się ciekawy wątek, w którym jeden z użytkowników napisał, że w swoich NDW znalazł taki oto komunikat:.

http://www.pcregistrycleaners.org/: Big traffic change for top URL March 7, 2012

Search results clicks for http://pcregistrycleaners.org/ have decreased significantly.

Osoby zainteresowane tematem zachęcam do śledzenia dyskusji w tym wątku.

Czy ktoś z Was zauważył taki komunikat? Co sądzicie o takim podejściu Google – to dobrze, że będzie nas o takich kwestiach informować?

Jeżeli Google będzie tak szybko wdrażało takie komunikaty, to chyba niedługo jakiś provider oznaczać zacznie emaile od Google jako „spam” :). A tak na poważnie to jedno jest pewne – jeżeli nie włączyliście jeszcze powiadomień na email o komunikatach wysyłanych przez Google z poziomu Narzędzi dla Webmasterów, to warto to teraz zrobić. W ten sposób szybko zostaniemy poinformowani w sytuacji, gdy z naszą witryną będzie się działo coś „dziwnego”.

GD Star Rating
loading...
Nowy komunikat w Narzędziach dla Webmasterów - tym razem o spadku ruchu?, Nowy komunikat w Narzędziach dla Webmasterów - tym razem o spadku ruchu?, 1.0 out of 10 based on 1 rating Nowy komunikat w Narzędziach dla Webmasterów - tym razem o spadku ruchu?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *