Search Console

Nowy komunikat od Google po aktualizacji pliku disavow: nie przejmuj się “linkami wstecznymi”

Kilka dni temu wysłałem po pewnej przerwie zgłoszenie z prośbą o usunięcie ręcznego filtra za nienaturalne linki przychodzące – i już wtedy zwróciłem uwagę na nową treść. Nie miałem za bardzo czasu jednak wtedy, aby o tym wspomnieć z powodu wyjazdu do Dublina. Dzisiaj jestem już z powrotem – ale uznałem, że warto zacząć pisanie na blogu od innego komunikatu, jaki dostałem w związku z aktualizacją pliku wgrywanego do narzędzia do zrzekania się linków przychodzących.

W komunikacie, który przed chwilą przyszedł na moją skrzynkę pocztową widać mocno intrygujący zwrot – “linki wsteczne”

Aktualizacja pliku linkó ignorowanych do witryny

Dla kogoś, kto zajmuje się SEO rozszyfrowanie tego fenomenu z pewnością nie zajmie dużo czasu (ang backlinks = linki przychodzące), jednak ponieważ bloga czyta sporo osób, które “po prostu” dbają o swoje strony, uznałem, że warto wspomnieć o błędzie.

Dodam, że temat został już zgłoszony do Google – mam nadzieję, że za chwilę zostanie to poprawione :)

autor 1445 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *