Search Console

Nowy komunikat od Google po aktualizacji pliku disavow: nie przejmuj się „linkami wstecznymi”

Kilka dni temu wysłałem po pewnej przerwie zgłoszenie z prośbą o usunięcie ręcznego filtra za nienaturalne linki przychodzące – i już wtedy zwróciłem uwagę na nową treść. Nie miałem za bardzo czasu jednak wtedy, aby o tym wspomnieć z powodu wyjazdu do Dublina. Dzisiaj jestem już z powrotem – ale uznałem, że warto zacząć pisanie na blogu od innego komunikatu, jaki dostałem w związku z aktualizacją pliku wgrywanego do narzędzia do zrzekania się linków przychodzących.

W komunikacie, który przed chwilą przyszedł na moją skrzynkę pocztową widać mocno intrygujący zwrot – „linki wsteczne”

Aktualizacja pliku linkó ignorowanych do witryny

Dla kogoś, kto zajmuje się SEO rozszyfrowanie tego fenomenu z pewnością nie zajmie dużo czasu (ang backlinks = linki przychodzące), jednak ponieważ bloga czyta sporo osób, które „po prostu” dbają o swoje strony, uznałem, że warto wspomnieć o błędzie.

Dodam, że temat został już zgłoszony do Google – mam nadzieję, że za chwilę zostanie to poprawione :)

napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *