7 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

Wakacje wakacjami, a Google ciężko pracuje :) – właśnie opublikowano nową formatkę do zgłaszania do Google stron do usunięcia

Nowa wersja spam raportu Google

 

Jak widać, zmiany są znaczące.  Bardzo podoba mi się nowy podział, który, nie ma co ukrywać, także z pewnością ułatwi pracę Search Quality Team’owi.

Jestem ciekawy, czy nowy formularz oznacza, że Google będzie w końcu szybciej reagowało na informacje przesyłane przez internautów? Czas pokaże – z pewnością niedługo pojawią się pierwsze opinie ze strony osób, które będą chciały sprawdzić, czy nowy formularz oznacza szybsze interwencje SQT. Formularze są bardzo proste i przejrzyste – co widać np. na tym przykładzie:

Formularz zgłaszania płatnych linków do Google

oraz na wyróżnionym przycisku “Zgłoś spam na stronach“, po kliknięciu w który przechodzimy na następującą zakładkę:

Formularz na zgłoszenie spamu w Google

 

Na podkreślenie zasługuje poinformowanie przez Google na czym zależy działowi SQT – odbieram to jako wskazanie “ważniejszych wykroczeń” (nic się nie zmieniło, prawda?)

Strony ze spamem mają na celu uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google za pomocą różnych nieuczciwych technik, takich jak np. ukryty tekst, strony przejściowe, maskowanie i niejawne przekierowania. W ten sposób podejmowane są próby zmniejszenia jakości wyników wyszukiwania Google, a tym samym wygody wszystkich użytkowników wyszukiwarki.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:53

  He, he no proszę jak szybko rozczaiłeś zaszłe zmiany w formularzu spam raoportu.
  Co, korzystamy sobie często co? ;-)

  Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:09

  Wystarczy śledzić chociażby na Twitterze to, co się dzieje zagranicą, która szybciej wychwytuje zmiany/nowości w Google. W Polsce nie ma takiego zwyczaju i chcę swoim blogiem to zmienić.
  Addurl używałem na samym początku, lata temu. Teraz nie ma to sensu – dobra strona, jeszcze na witrynie .pl, pojawi się szybko w indeksie :)

  Colin 7 sierpnia 2011, 12:51

  Interfejs w stylu Apple, zoptymalizowany dla idiotów. Na stronie zgłaszania spamu 7 z 9 opcji w ogóle nie dotyczy spamu i search quality.

  To tak jakbyś na https://blog.seo-profi.pl/google-chwilowa-zadyszka/ umieścił tekst:
  Uwaga! To nie jest Google+, tylko artykuł o Google+ na blogu SEO Profi. Google+ znajduje się pod adresem plus.google.com.

  Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 13:11

  Nie jestem fanem Apple, może z przekory? Ale jak czytałem recenzje iPhona, zwłaszcza uwagi o łatwo pękającej szybce, to zdecydowałem się ma HTC. Poza tym nie linie ograniczeń – brak możliwości wymiany baterii uważam za, mówiąc lekko, idiotyzm.
  Nie wiem, Colin. Amerykanie muszą mieć napisane, aby w pralce nie prać kota – u nas to logiczne. Może ten formularz powstał dla nich? :)
  Na pewno niezbyt fortunnie to nazwali – de facto alan jest pod osobnym przyciskiem…

  bceuropa 7 sierpnia 2011, 13:36

  …a jak zgłosić to: http://goo.gl/vZSS6
  ? Wszystkie domeny ze stopki w rękach jednej osoby.
  Zgłaszam już kilka razy od kilku m-cy i dupa. A gość tym syfem zajmuje 1 miejsca…

  Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 15:50

  Spróbuj nowym sposobem – przy okazji okaże się, czy SQT “nie przyspieszył” :) Kto wie, może teraz będą bardziej czytać to, co im jest wysyłane?
  Pytanie tylko, ile osób tak pracuje i – czy nadal spam raporty będą używane w znacznej mierze tylko do poprawy algorytmu – czy może w końcu zaczną być używane także i do “ręcznego czyszczenia SERPów”. czas pokaże, czym nas Google zaskoczy…

  bolek 31 marca 2019, 22:04

  No no tylko nie syfem :-)

  Colin 7 sierpnia 2011, 16:16

  Zgłaszanie spamerskich (ale nie płatnych) backlinków stało się jeszcze trudniejsze, bo opis ma teraz ograniczoną długość.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii