6 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

W poprzednim wpisie pisałem o nowym sposobie na poinformowanie Google o naszej nowej stronie – lub nowych podstronach już istniejącego serwisu. Jak pisałem, najlepiej jest, w celu zachowania kontroli nad procesem, dokonywać tego przez Narzędzia Google dla Webmasterów.

Google jednak nie wymaga na nas weryfikacji własności domeny – nadal możemy robić to anonimowo. Do tego celu uruchomiono nowy adres, pod którym można to robić:

Anonimowe zgłąszanie strony do indeksu Google

Ważne

Obowiązują tutaj te same limity, co w przypadku zweryfikowanej strony – czyli maksymalnie można zgłosić 10 serwisów lub 50 pojedynczych adresów url w ciągu tygodnia. Pytanie tylko, we wpisie na blogu Google tego nie zauważyłem, jak Google będzie walczyć ze spamerami, pilnując nieprzekraczania tych ilości? Jeżeli tylko poprzez cookies, to kiepsko to widzę…

Z pewnością przyczyni się to do „zmierzchu” starego adresu, który wyrobił sobie już pewną „markę” – http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl. W dalszym ciągu jest on dostępny w Sieci, jednak z pewnością niedługo się to zmieni – jak wiadomo możliwość nielimitowanego zgłaszania stron uczyniła go podatnym na działania spamerów, którzy zasypywali Google prośbami o indeksację swoich „serwisów”.

 

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:56

  Podstrony z wpisami do precli też tam można wrzucić, co by te spamy zaciągnęło w serpy ;)?

  Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:14

  Nie próbowałem zgłaszać do Google takich stron, jednak dlaczego nie? Możesz sprawdzić :)
  Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, co napisano o preclach na blogu Google – – 31 sierpnia minie 4 lata od tego czasu… . Moim zdaniem Google jak nie zaindeksowało przez pewien czas jakiegoś precla to w ten sposób raczej „mu nie pomożemy”.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii