Wyszukiwarka Google
6 sierpnia 2011

W poprzednim wpisie pisałem o nowym sposobie na poinformowanie Google o naszej nowej stronie – lub nowych podstronach już istniejącego serwisu. Jak pisałem, najlepiej jest, w celu zachowania kontroli nad procesem, dokonywać tego przez Narzędzia Google dla Webmasterów.

Google jednak nie wymaga na nas weryfikacji własności domeny – nadal możemy robić to anonimowo. Do tego celu uruchomiono nowy adres, pod którym można to robić:

Anonimowe zgłąszanie strony do indeksu Google

Ważne

Obowiązują tutaj te same limity, co w przypadku zweryfikowanej strony – czyli maksymalnie można zgłosić 10 serwisów lub 50 pojedynczych adresów url w ciągu tygodnia. Pytanie tylko, we wpisie na blogu Google tego nie zauważyłem, jak Google będzie walczyć ze spamerami, pilnując nieprzekraczania tych ilości? Jeżeli tylko poprzez cookies, to kiepsko to widzę…

Z pewnością przyczyni się to do „zmierzchu” starego adresu, który wyrobił sobie już pewną „markę” – http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl. W dalszym ciągu jest on dostępny w Sieci, jednak z pewnością niedługo się to zmieni – jak wiadomo możliwość nielimitowanego zgłaszania stron uczyniła go podatnym na działania spamerów, którzy zasypywali Google prośbami o indeksację swoich „serwisów”.

 

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:56

Podstrony z wpisami do precli też tam można wrzucić, co by te spamy zaciągnęło w serpy ;)?

Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:14

Nie próbowałem zgłaszać do Google takich stron, jednak dlaczego nie? Możesz sprawdzić :)
Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, co napisano o preclach na blogu Google – – 31 sierpnia minie 4 lata od tego czasu… . Moim zdaniem Google jak nie zaindeksowało przez pewien czas jakiegoś precla to w ten sposób raczej „mu nie pomożemy”.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii