Wyszukiwarka Google

Nowy adres url do zgłaszania anonimowo strony do Google

W poprzednim wpisie pisałem o nowym sposobie na poinformowanie Google o naszej nowej stronie – lub nowych podstronach już istniejącego serwisu. Jak pisałem, najlepiej jest, w celu zachowania kontroli nad procesem, dokonywać tego przez Narzędzia Google dla Webmasterów.

Google jednak nie wymaga na nas weryfikacji własności domeny – nadal możemy robić to anonimowo. Do tego celu uruchomiono nowy adres, pod którym można to robić:

Anonimowe zgłąszanie strony do indeksu Google

Ważne

Obowiązują tutaj te same limity, co w przypadku zweryfikowanej strony – czyli maksymalnie można zgłosić 10 serwisów lub 50 pojedynczych adresów url w ciągu tygodnia. Pytanie tylko, we wpisie na blogu Google tego nie zauważyłem, jak Google będzie walczyć ze spamerami, pilnując nieprzekraczania tych ilości? Jeżeli tylko poprzez cookies, to kiepsko to widzę…

Z pewnością przyczyni się to do „zmierzchu” starego adresu, który wyrobił sobie już pewną „markę” – http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl. W dalszym ciągu jest on dostępny w Sieci, jednak z pewnością niedługo się to zmieni – jak wiadomo możliwość nielimitowanego zgłaszania stron uczyniła go podatnym na działania spamerów, którzy zasypywali Google prośbami o indeksację swoich „serwisów”.

 

GD Star Rating
loading...
Nowy adres url do zgłaszania anonimowo strony do Google, Nowy adres url do zgłaszania anonimowo strony do Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Nowy adres url do zgłaszania anonimowo strony do Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:56

Podstrony z wpisami do precli też tam można wrzucić, co by te spamy zaciągnęło w serpy ;)?

Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:14

Nie próbowałem zgłaszać do Google takich stron, jednak dlaczego nie? Możesz sprawdzić :)
Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, co napisano o preclach na blogu Google – – 31 sierpnia minie 4 lata od tego czasu… . Moim zdaniem Google jak nie zaindeksowało przez pewien czas jakiegoś precla to w ten sposób raczej „mu nie pomożemy”.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *