8 sierpnia 2013
Filtry, bany, Search Console
Działania ręczne w Narzędziach dla Webmasterów

Jak można przeczytać na Google Webmaster central Blogu Google wprowadziło właśnie kolejne usprawnienie dla webmasterów – informację o tym, czy witryna została dotknięta ręcznym filtrem. Sekcję „Działania ręczne” znajdziemy w „Ruchu związanym z wyszukiwaniem”

dzialania-reczne-narzedzia-google

Mało tego – od teraz w prostszy sposób możemy zgłosić prośbę o ponowne rozpatrzenie – ciekawe, czy mamy do dyspozycji więcej znaków „na spowiedź” :)

To, co cieszy, to fakt, że Google daje nam dokładniejsze wskazówki odnośnie przewinień. Na poniższej grafice, zaczerpniętej z bloga Google, mamy przykład, który webmastera informuje o tym, że problem tkwi nie w całej witrynie, ale w jej części – a dokładniej mówiąc – w forum

Przykład powiadomienia o ręcznym filtrze w narzędziach dla WebmasterówJak widać na pierwszym obrazku, który zaczerpnąłem z polskich Narzędzi, mamy „Dotyczy” i Linki przychodzące – czyli witryna narusza Wskazówki jako całość – nie jako część. Ciekawy jestem, czy jak jedna strona narusza Wskazówki, to Google poda nam jej dokładny adres – jak to było kiedyś w przypadku BBC, które dostało powiadomienie o nienaturalnych linkach; webmaster zaś na Forum Pomocy Google dowiedział się, że chodziło o .. jedną podstronę spośród tysięcy :). Czy właściciele katalogów dowiedzą się, jak ktoś „zanadto dopali” u nich swój wpis? Pożyjemy, zobaczymy.

Jedno jest pewne – nie zobaczymy tutaj historycznych danych – po wejściu w Narzędziach na witrynę, którą wczoraj wyciągnąłem z filtra widzę

Działania ręczne
W witrynie nie znaleziono ręcznych działań przeciwspamowych.

Nie zobaczymy też informacji o tym, że nasza prośba została odrzucona – w takiej sytuacji nadal „wisi” komunikat o nienaturalnych linkach.

Przejrzałem domeny, które mam do wyciągnięcia z filtrów – wszystkie sytuacje dotyczą serwisów jako całości :)

Co sądzicie o kolejnej aktualizacji Narzędzi?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Nowe powiadomienia od Google w sprawie ręcznych filtrów od teraz widoczne w Narzędziach

10.0103

OPINIE I KOMENTARZE

Robert 9 sierpnia 2013, 8:45

Według mnie bardzo ciekawa rzecz. Więcej powiadomień w Narzedziach = mniejszy nakład pracy przy wyciąganiu z filtra :). Myślę, że zawsze jak jest coś czarno na białym przedstawione to jest to dobra rzecz. Szkoda tylko, że nie zobaczymy tam starszych danych i informacji o odrzuceniu naszej prośby. Ale myślę, że za jakiś czas będziemy mieć w Narzędziach i te informacje :)

Sebastian Miśniakiewicz 9 sierpnia 2013, 8:49

Też tak uważam – ja kopiuję sobie treści RR, ale wiele osób nie wie, że po kliknięciu wyślij już ich więcej nie zobaczą….

Bellerofont 9 sierpnia 2013, 12:26

Nie ogarniam skali zjawiska masowych nałożeń filtra przez Google na Wasze (seo blogerów) strony. Jak żyje i pozycjonuje na nawet najbardziej tandetnej stronie zapleczowej nie dopadł mnie filtr a dodaje wpisy do katalogów, używam multikodów, tworzę profile, korzystam z precli i własnych wordpressów czy joomli. Wystrzegam się Publikerów, X rumerów etc. Wiele rzeczy robię ręcznie przez co na efekt pewnie czekam dużej niż Wy… ale dzięki temu nie mam problemów z filtrami. Wszyscy i wszędzie piszą o filtrach i powiadomieniach od Google. Ku**wa boję się aż otworzyć lodówkę.

Albin 9 sierpnia 2013, 15:27

Pokazuje sie coś takiego u mnie, ale nie dostałem żadnej nowej wiadomości o nienaturalnych linkach. Czy to może być spowodowane jakąś starą wiadomością ? Czy raczej coś świeżego?

Sebastian Miśniakiewicz 9 sierpnia 2013, 15:49

Jak nie dostałeś nowej, to znaczy,że tkwisz w filtrze ręcznym od „jakiegoś czasu”…

Robert 10 sierpnia 2013, 10:21

A Wy już macie w swoich Narzędziach to powiadomienie ?:) Bo dopiero teraz zwróciłem uwagę na to że u siebie nie mam tego powiadomienia w Ruchu związanym z wyszukiwaniem.

Sebastian Miśniakiewicz 10 sierpnia 2013, 10:45

Ja mam, ale …. teraz wchodze i nie widzę.
Nie wiem, co powiedzieć….
Google zmieniło zdanie? Albo bug – raczej na pewno…

Robert 11 sierpnia 2013, 17:07

A miało być tak pięknieee :)

Sebastian Miśniakiewicz 13 sierpnia 2013, 6:35

ZNowu widze powiadomienia – musieli naprawić buga :)

Giersza 13 sierpnia 2013, 15:02

Witam, a co jeśli mam komunikat, o którym mowa na witrynie, która została przekierowana 301 ponad rok temu po nałożeniu filtra za nienaturalne linki (pozycje w większości wróciły po 301 ale nie wszytskie). W GWT dla „starej” domeny nie mam widocznych linków przychodzących. Ponadto 3 miesiące temu „nowa” domena dostała filtr ręczny i po usunięciu kilku tysięcy url (około 40%) filtr został zdjęty co potwierdza także brak komuniaktu w GWT dla „nowej” domeny. Zastanawiam się czy i jaki wpływ na „nową” witrynę może mieć jeszcze ten filtr ręczny.
Giersza

podpis... 15 października 2013, 19:23

Jaki sens maja filtry.? Rosja pracuje nad nowa konkurencja dla google sputnik.ru jak wyłoży putin miliardy dolców to wszyscy s filtrowani banowani słusznie czy też nie przeniosą sie tam

Sebastian Miśniakiewicz 15 października 2013, 20:39

Przesadzasz…

1) jaki sens mają filtry?

Jak ktoś kradnie powinien chodzić po ulicy? Filtry to konsekwencja złamania Wskazówek…

2) sputnik.ru? ludzie pójdą tam, gdzie będzie kasa, i na pewno nie z powodu filtrów – bo to zrobią tylko seowcy, a tych nie ma tak wielu
Ludzie poza tym i tak nie skorzystają z czegos do czego nie będa przekonani; zobacz, jaka pozycje ma Bing, który nie potrafi przekonać do siebie ludzi, bo … się nie promuje. Moim zdaniem spokojnie miałby kilkanaście procent w Polsce – gdyby tylko chciał. Ale widocznie mus ię to nie kalkuluje – z jakich powodów, w to już nie wnikam…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii