Wyszukiwarka Google

Nowa wersja algorytmu? TOP10 na frazę „pozycjonowanie”

Są rzeczy, do których się przyzwyczajamy. Rzeczy, które po jakimś czasie traktujemy niejako jak aksjomat. Dla mnie taką sytuacją były firmy znajdujące się w TOP10 dla frazy „pozycjonowanie”. Do niedawna, kiedy zaciekawiony pewną dyskusją na PiO wszedłem w SERPy i … okazało się, że są znaczne roszady.

Zniknęła z pierwszych miejść np. strona firmy z Gdańska, która znajdowała się tam od „dawien dawna”. Za to całkiem wysoko pojawiła się domena, która „powstała” tak w wyniku działań na popularnym na PiO Xrumerze, a wnioskując z lektury wątków na PiO pozostaje domniemywać, że takich stron jest kilka.

Czy obecne zawirowania to wysoka skuteczność tego narzędzia? Czy może spadek mocy SWLi? Warto byłoby przeprowadzić analizę np. skuteczności umieszczania w stopkach stron Klientów linków do witryny firmy SEO z anchorem (lub w przypadku obrazków z ALTem) „pozycjonowanie. Firma ze starego TOP1 w tym brylowała…

Niektórzy „wietrzą” spisek w postaci nałożenia filtrów na spadkowe domeny. Coś w ty jest – warto obserwować TOP10, a nawet TOP20 przez pewien czas – nie jest wykluczone, że mamy do czynienia z jakimś ważniejszym updatem algorytmu.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Seo-Profi 1 września 2010, 15:34

Minęło kilka dni i … wszystko wskazuje na to, że sytuacja wraca do „punktu wyjścia”.
Nie wierzę do końca w ręczne filtry na taką skalę – Google musiało nam zafundować nowy update algorytmu i powoli wracamy do status quo.

materace 24 września 2010, 23:22

Dodać należy, że dużą rolę w tych roszadach odegrały przekierowania 301. Niby adresy całkiem inne, ale strony w większości wciąż te same.

Seo-Profi 25 września 2010, 8:37

Fakt – teraz wystarczy „zaszaleć” SWLami czy xrumerem i nie bać się konsekwencji bo potem ustawia się 301 na nową domenę i witryna wraca na swoje miejsce. Google powinno moim zdaniem zablokować przenoszenie mocy domeny na nową przy użyciu przekierowania 301 – oczywiście przy założeniu, że pierwszy adres dostał filtr/bana.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *