Search Console

Nowa funkcjonalność w Narzędziach dla Webmasterów – szybka informacja o ważnych błędach

Przeglądając dzisiaj strony w swoich Narzędziach dla Webmasterów zauważyłem nagle obok jednej z nich … mały wykrzyknik czerwonego koloru. Po kliknięciu w niego pojawiło się takie oto okienko

Krótkie info o waznych błedach w Narzędziach

w którym zobaczyłem informację o trzech stanach danej witryny, podaną w formie pytań:

  1. Czy plik robots.txt blokuje ważne strony?
  2. Czy wykryto złośliwe oprogramowanie?
  3. Usunięto ważne strony?

Po kliknięciu w aktywny link znajdujący się w kolumnie „Kontrole kondycji witryny” przechodzimy do odpowiedniej sekcji w Narzędziach dla Webmasterów, gdzie czekają na nas szczegółowe dane odnośnie błędów – widzimy zatem odpowiednio

  1. zawartość pobranego przez Google pliku robots.txt,
  2. informację odnośnie złośliwego oprogramowania
  3. czy informacje o usuniętych ważnych stronach serwisu.

W analizowanym przypadku w kolumnie „Szczegóły” znajduje się informacja „Jedna z ważnych stron jest blokowana przez plik robots.txt”. Po kliknięciu w widoczny link możemy przejść od razu na stronę.

Ponieważ wykrzyknik znajduje się przy witrynie będącej drugą na liście w Narzędziach oraz biorąc pod uwagę fakt, że zaglądam do swoich Narzędzi codziennie mogę przyjąć, że jest to w miarę nowa zmiana.

GD Star Rating
loading...
Nowa funkcjonalność w Narzędziach dla Webmasterów - szybka informacja o ważnych błędach, Nowa funkcjonalność w Narzędziach dla Webmasterów - szybka informacja o ważnych błędach, 4.6 out of 10 based on 8 ratings Nowa funkcjonalność w Narzędziach dla Webmasterów - szybka informacja o ważnych błędach

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *