8 marca 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google

Jakoś przeszło to chyba bez większego echa… Myślałem, że może coś z moimi statystykami odwiedzin jest nie tak, ale po tym, jak poruszyłem temat na Google+ okazało się, że nie tylko u mnie zostało to zaobserwowane.

Od 6 marca w około 40% przypadku w statystykach wejść na bloga widzę, zamiast słowa kluczowego jedno wyrażenie – (not provided). Są to wejścia na stronę z wyników wyszukiwania osób zalogowanych na swoje konto Google, którzy wpisali w wyszukiwarkę jakieś wyrażenie, a następnie kliknęli w SERPach w wynik prowadzący do mojego bloga. Do 5 marca odsetek takich “fraz” był na poziomie pojedynczych wejść – teraz są to znaczne ilości. Nie powiem, aby mi się to podobało – bardzo lubię różnego rodzaju “cyfry i cyferki”.

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że coraz więcej danych widzimy w Narzędziach Google dla Webmasterów – czyżby Google planowało jakieś dalsze zmiany w Narzędziach – na plus, polegające na szybszym odświeżaniu widocznych tam statystyk? Czy Google Analytics będzie “przeglądówką” a Narzędzia staną się, już tylko dla zweryfikowanych właścicieli stron, “źródłem “cyfr i cyferek”? Kiedy zobaczymy jakieś płatne narzędzie Google, nazwijmy to Google Analytics Plus?

Czas pokaże – mam nadzieję, że jutro nie zobaczę (not provided) dla 90% statystyk …

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  ekhm 8 marca 2012, 17:39

  mam to samo, ale chyba 90% internautów nie zwiąże się z usługami Google na stałe

  Seo-Profi 8 marca 2012, 18:14

  kto wie, ekhm, kto wie … jak na razie całkiem dobrze sobie radzą i moim zdaniem niedługo Apple będzie w odwrocie…

  yuri 8 marca 2012, 22:54

  Mi to wygląda na:
  https:// ??

  Seo-Profi 9 marca 2012, 9:29

  Dokładnie, to jest to :)

  detsamis 9 marca 2012, 9:00

  Mi to wyglada na zagrywke marketingowa. Google pozwala przez jakis czas korzystac w pelni za darmo z narzedzi aby nas jakby od nich uzaleznic. Teraz powolutku czesc opcji bedzie stawac sie pewnie platna. Dzieki takiemu plynnemu zabiegowi przejdzie to bez wiekszego echa niz jakby nagle zablokowali polowe opcji i wprowadzili oplaty. To takie moje przemyslenia choc specem od marketingu nie jestem.

  Przemek Sztal 9 marca 2012, 10:02

  Samospełniająca się przepowiednia: http://blog.performancemedia.pl/google/szyfrowane-wyszukiwanie-google
  Wpis opublikowałem 6. marca, a już 7. zaobserwowałem skok udziału słowa “not provided” w GA. I dla bloga jest to w ciągu tych 2 dni 40-50% wizyt z organicznych wyników wyszukiwania. Chyba to jakaś prawidłowość, że ok.40% Internautów interesujących się SEO jest zalogowanych na konto Google :)
  P.S. Dla witryny z branży meblowej (kilka tysięcy wejść dziennie) “not provided” stanowi ~11%, a do tej pory udział mieścił się w granicach 1-2%.

  Seo-Profi 9 marca 2012, 10:48

  Pośledzę dzisiaj zachodnie fora i blogi – może oni już wiedzą, co “nas czeka” :)

  falcon 9 marca 2012, 10:05

  W przeciągu ostatnich dni kilkukrotny wzrost not provieded

  Tomasz webka.pl 10 marca 2012, 17:55

  dlatego należy zainstalować statystyki na własnej stronie. w przypadku CMS-a sprawa jest banalnie prosta

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii