Branża SEO
27 stycznia 2012

Zachęcam wszystkie osoby które miały do czynienia z różnymi „dziwnymi” praktykami firm pozycjonerskich, na grupę Etyka w SEO w serwisie GoldenLine. Powstała ona, aby promować etyczne metody pracy związane z branżą SEO – od pozyskiwania Klienta po analizę umowy, na … jej rozwiązaniu kończąc :)

Ciężko jest opisywać wszystkie „przypadki” „robienia Klientów w konia” przez „specjalistów SEO” na moim blogu – czasami są one zbyt mało „treściwe”, aby ująć je w ramach wpisu, jednak z punktu widzenia Klienta są bardzo istotne. Wystarczy podać przykład sposobu rozwiązania umowy tylko w rocznicę jej podpisania – po czym umowa przechodzi na czas nieokreślony z możliwością jej rozwiązania …. znowu za rok. No i „drogi Kliencie”, jak się „wstrzelisz”, to się „uwolnisz”. A jak się „nie wstrzelisz” to … masz pecha. Poza tym – nie jest możliwe być na bieżąco z całym rynkiem :). Coraz częściej jednak słyszę o różnych „kwiatkach” i czas się za to „zabrać”.

Oczywiście w ramach Bloga SEO nadal będą pojawiać się odpowiednie wpisy z tej kategorii. Chciałbym jednak, aby w ramach grupy pomagać osobom myślącym o pozycjonowaniu ich serwisów w wyborze takich firm SEO, które podchodzą do rzemiosłą w sposób uczciwy – kierując się zawsze na pierwszym miejscu dobrem Klienta. M.in. będzie to świetne miejsce na zadawanie pytań w sprawie np. wątpliwości związanych z zapisami w umowach firm SEO.

Zachęcam już teraz do włączania się do dyskusji w grupie Etyka w SEO w serwisie GoldenLine :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

topikos 31 stycznia 2012, 14:44

Witam, bardzo dobry artykuł i na czasie. Nasz blog full3d także dostał propozycję od pewnej firmy (procreate) i o mały włos się nie wkopaliśmy. W ostatniej chwili udało nam się wycofać, poszukaliśmy głębiej i okazało się, że spora liczba firm czy blogów ma później wiele problemów finansowych przez – nazwijmy ich oszustami od SEO. Dlatego także zachęcamy do uważnego sprawdzania i dowiadywania się więcej na dany temat.
Życzę powodzenia w konkursie :)
topikos z full3d.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii