Etyka branży SEO

Nieuczciwe praktyki firm pozycjonerskich – czego unikać, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty firmy SEO

Zachęcam wszystkie osoby które miały do czynienia z różnymi „dziwnymi” praktykami firm pozycjonerskich, na grupę Etyka w SEO w serwisie GoldenLine. Powstała ona, aby promować etyczne metody pracy związane z branżą SEO – od pozyskiwania Klienta po analizę umowy, na … jej rozwiązaniu kończąc :)

Ciężko jest opisywać wszystkie „przypadki” „robienia Klientów w konia” przez „specjalistów SEO” na moim blogu – czasami są one zbyt mało „treściwe”, aby ująć je w ramach wpisu, jednak z punktu widzenia Klienta są bardzo istotne. Wystarczy podać przykład sposobu rozwiązania umowy tylko w rocznicę jej podpisania – po czym umowa przechodzi na czas nieokreślony z możliwością jej rozwiązania …. znowu za rok. No i „drogi Kliencie”, jak się „wstrzelisz”, to się „uwolnisz”. A jak się „nie wstrzelisz” to … masz pecha. Poza tym – nie jest możliwe być na bieżąco z całym rynkiem :). Coraz częściej jednak słyszę o różnych „kwiatkach” i czas się za to „zabrać”.

Oczywiście w ramach Bloga SEO nadal będą pojawiać się odpowiednie wpisy z tej kategorii. Chciałbym jednak, aby w ramach grupy pomagać osobom myślącym o pozycjonowaniu ich serwisów w wyborze takich firm SEO, które podchodzą do rzemiosłą w sposób uczciwy – kierując się zawsze na pierwszym miejscu dobrem Klienta. M.in. będzie to świetne miejsce na zadawanie pytań w sprawie np. wątpliwości związanych z zapisami w umowach firm SEO.

Zachęcam już teraz do włączania się do dyskusji w grupie Etyka w SEO w serwisie GoldenLine :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

topikos 31 stycznia 2012, 14:44

Witam, bardzo dobry artykuł i na czasie. Nasz blog full3d także dostał propozycję od pewnej firmy (procreate) i o mały włos się nie wkopaliśmy. W ostatniej chwili udało nam się wycofać, poszukaliśmy głębiej i okazało się, że spora liczba firm czy blogów ma później wiele problemów finansowych przez – nazwijmy ich oszustami od SEO. Dlatego także zachęcamy do uważnego sprawdzania i dowiadywania się więcej na dany temat.
Życzę powodzenia w konkursie :)
topikos z full3d.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *