27 stycznia 2012 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO

Zachęcam wszystkie osoby które miały do czynienia z różnymi “dziwnymi” praktykami firm pozycjonerskich, na grupę Etyka w SEO w serwisie GoldenLine. Powstała ona, aby promować etyczne metody pracy związane z branżą SEO – od pozyskiwania Klienta po analizę umowy, na … jej rozwiązaniu kończąc :)

Ciężko jest opisywać wszystkie “przypadki” “robienia Klientów w konia” przez “specjalistów SEO” na moim blogu – czasami są one zbyt mało “treściwe”, aby ująć je w ramach wpisu, jednak z punktu widzenia Klienta są bardzo istotne. Wystarczy podać przykład sposobu rozwiązania umowy tylko w rocznicę jej podpisania – po czym umowa przechodzi na czas nieokreślony z możliwością jej rozwiązania …. znowu za rok. No i “drogi Kliencie”, jak się “wstrzelisz”, to się “uwolnisz”. A jak się “nie wstrzelisz” to … masz pecha. Poza tym – nie jest możliwe być na bieżąco z całym rynkiem :). Coraz częściej jednak słyszę o różnych “kwiatkach” i czas się za to “zabrać”.

Oczywiście w ramach Bloga SEO nadal będą pojawiać się odpowiednie wpisy z tej kategorii. Chciałbym jednak, aby w ramach grupy pomagać osobom myślącym o pozycjonowaniu ich serwisów w wyborze takich firm SEO, które podchodzą do rzemiosłą w sposób uczciwy – kierując się zawsze na pierwszym miejscu dobrem Klienta. M.in. będzie to świetne miejsce na zadawanie pytań w sprawie np. wątpliwości związanych z zapisami w umowach firm SEO.

Zachęcam już teraz do włączania się do dyskusji w grupie Etyka w SEO w serwisie GoldenLine :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  topikos 31 stycznia 2012, 14:44

  Witam, bardzo dobry artykuł i na czasie. Nasz blog full3d także dostał propozycję od pewnej firmy (procreate) i o mały włos się nie wkopaliśmy. W ostatniej chwili udało nam się wycofać, poszukaliśmy głębiej i okazało się, że spora liczba firm czy blogów ma później wiele problemów finansowych przez – nazwijmy ich oszustami od SEO. Dlatego także zachęcamy do uważnego sprawdzania i dowiadywania się więcej na dany temat.
  Życzę powodzenia w konkursie :)
  topikos z full3d.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii