Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Nie zgadzasz się z pozycja strony po wprowadzeniu Pingwina – Penguin Update? Zgłoś sprzeciw do Google

Matt poinformował na Twitterze, że dla osób, które nie zgadzają się z tym, „co stało się 25 kwietnia”, przygotowano specjalny formularz, przez który można zgłaszać swój sprzeciw co do np. pozycji swojej strony w SERPach – jak i do tego, co się tam znajduje (a wiemy, że na razie są to całkiem ciekawe „kwiatki”)

 

Feedback do Google w sprawie update'u Pingwin

 

Po wejście zostaniemy poproszeni o podanie adresu strony, która, jak uważamy, została dotknięta zmiana algorytmu oraz zapytania, dla którego witryna „powinna się znajdować” tam, gdzie uważamy :)

 

Formularz do zgłaszania uwag co do update'u Google Pingwin

 

Oczywiście każdy może wysyłać standardowe spamraporty.

Ciekawy jestem, czy z Polski będzie szedł największy feedback. Na podstawie komentarzy na forach i blogach uważam, że powinniśmy wysłać „trochę” tych formularzy :)

GD Star Rating
loading...
Nie zgadzasz się z pozycja strony po wprowadzeniu Pingwina - Penguin Update? Zgłoś sprzeciw do Google, Nie zgadzasz się z pozycja strony po wprowadzeniu Pingwina - Penguin Update? Zgłoś sprzeciw do Google, 8.0 out of 10 based on 6 ratings Nie zgadzasz się z pozycja strony po wprowadzeniu Pingwina - Penguin Update? Zgłoś sprzeciw do Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

spamerman 27 kwietnia 2012, 8:56

Ja już jeden sprzeciw wysłałem i kilka spam-raportów na własne blogi ;) W sumie chyba świadczy to o tym, że zdają sobie sprawę z pewnych niedoskonałości algorytmu. To dobrze.

Edgar 27 kwietnia 2012, 9:20

Mnie ciekawi czy po wejściu na stronę i przeanalizowaniu jej przez pracownika SQT dostaniemy jakieś info że nasza strona została słusznie albo niesłusznie ukarana Pingwinem :)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 9:51

napisałem wwe wcześniejszym wpisie, że jest to update algorytmiczny – SQT nie będzie badał strony

Edgar 27 kwietnia 2012, 10:42

Źle się wyraziłem, chodziło mi o sytuację gdy już wyślemy taką prośbę o ponowne rozpatrzenie gdy strona została już dotknięta zmianą w algorytmie

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 10:56

To wtedy dostanie się informację, że dla witryny nie dokonano ręcznej interwencji – nie dostaniemy informacji potwierdzającej, że to była wina Pingwina (ale się zrymowało…)

Krux 27 kwietnia 2012, 11:08

„Powered by Dokumenty Google”
Ja współczuję przeglądającym te raporty ;)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 12:01

No cóż, sa ludzie, którym za to płacą… :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *