Filtry, bany, Wyszukiwarka Google
27 kwietnia 2012

Matt poinformował na Twitterze, że dla osób, które nie zgadzają się z tym, „co stało się 25 kwietnia”, przygotowano specjalny formularz, przez który można zgłaszać swój sprzeciw co do np. pozycji swojej strony w SERPach – jak i do tego, co się tam znajduje (a wiemy, że na razie są to całkiem ciekawe „kwiatki”)

 

Feedback do Google w sprawie update'u Pingwin

 

Po wejście zostaniemy poproszeni o podanie adresu strony, która, jak uważamy, została dotknięta zmiana algorytmu oraz zapytania, dla którego witryna „powinna się znajdować” tam, gdzie uważamy :)

 

Formularz do zgłaszania uwag co do update'u Google Pingwin

 

Oczywiście każdy może wysyłać standardowe spamraporty.

Ciekawy jestem, czy z Polski będzie szedł największy feedback. Na podstawie komentarzy na forach i blogach uważam, że powinniśmy wysłać „trochę” tych formularzy :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

spamerman 27 kwietnia 2012, 8:56

Ja już jeden sprzeciw wysłałem i kilka spam-raportów na własne blogi ;) W sumie chyba świadczy to o tym, że zdają sobie sprawę z pewnych niedoskonałości algorytmu. To dobrze.

Edgar 27 kwietnia 2012, 9:20

Mnie ciekawi czy po wejściu na stronę i przeanalizowaniu jej przez pracownika SQT dostaniemy jakieś info że nasza strona została słusznie albo niesłusznie ukarana Pingwinem :)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 9:51

napisałem wwe wcześniejszym wpisie, że jest to update algorytmiczny – SQT nie będzie badał strony

Edgar 27 kwietnia 2012, 10:42

Źle się wyraziłem, chodziło mi o sytuację gdy już wyślemy taką prośbę o ponowne rozpatrzenie gdy strona została już dotknięta zmianą w algorytmie

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 10:56

To wtedy dostanie się informację, że dla witryny nie dokonano ręcznej interwencji – nie dostaniemy informacji potwierdzającej, że to była wina Pingwina (ale się zrymowało…)

Krux 27 kwietnia 2012, 11:08

„Powered by Dokumenty Google”
Ja współczuję przeglądającym te raporty ;)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 12:01

No cóż, sa ludzie, którym za to płacą… :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii