27 kwietnia 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Matt poinformował na Twitterze, że dla osób, które nie zgadzają się z tym, “co stało się 25 kwietnia”, przygotowano specjalny formularz, przez który można zgłaszać swój sprzeciw co do np. pozycji swojej strony w SERPach – jak i do tego, co się tam znajduje (a wiemy, że na razie są to całkiem ciekawe “kwiatki”)

 

Feedback do Google w sprawie update'u Pingwin

 

Po wejście zostaniemy poproszeni o podanie adresu strony, która, jak uważamy, została dotknięta zmiana algorytmu oraz zapytania, dla którego witryna “powinna się znajdować” tam, gdzie uważamy :)

 

Formularz do zgłaszania uwag co do update'u Google Pingwin

 

Oczywiście każdy może wysyłać standardowe spamraporty.

Ciekawy jestem, czy z Polski będzie szedł największy feedback. Na podstawie komentarzy na forach i blogach uważam, że powinniśmy wysłać “trochę” tych formularzy :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Nie zgadzasz się z pozycja strony po wprowadzeniu Pingwina - Penguin Update? Zgłoś sprzeciw do Google

8.0106

OPINIE I KOMENTARZE

spamerman 27 kwietnia 2012, 8:56

Ja już jeden sprzeciw wysłałem i kilka spam-raportów na własne blogi ;) W sumie chyba świadczy to o tym, że zdają sobie sprawę z pewnych niedoskonałości algorytmu. To dobrze.

Edgar 27 kwietnia 2012, 9:20

Mnie ciekawi czy po wejściu na stronę i przeanalizowaniu jej przez pracownika SQT dostaniemy jakieś info że nasza strona została słusznie albo niesłusznie ukarana Pingwinem :)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 9:51

napisałem wwe wcześniejszym wpisie, że jest to update algorytmiczny – SQT nie będzie badał strony

Edgar 27 kwietnia 2012, 10:42

Źle się wyraziłem, chodziło mi o sytuację gdy już wyślemy taką prośbę o ponowne rozpatrzenie gdy strona została już dotknięta zmianą w algorytmie

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 10:56

To wtedy dostanie się informację, że dla witryny nie dokonano ręcznej interwencji – nie dostaniemy informacji potwierdzającej, że to była wina Pingwina (ale się zrymowało…)

Krux 27 kwietnia 2012, 11:08

“Powered by Dokumenty Google”
Ja współczuję przeglądającym te raporty ;)

Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 12:01

No cóż, sa ludzie, którym za to płacą… :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii