27 kwietnia 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Matt poinformował na Twitterze, że dla osób, które nie zgadzają się z tym, “co stało się 25 kwietnia”, przygotowano specjalny formularz, przez który można zgłaszać swój sprzeciw co do np. pozycji swojej strony w SERPach – jak i do tego, co się tam znajduje (a wiemy, że na razie są to całkiem ciekawe “kwiatki”)

 

Feedback do Google w sprawie update'u Pingwin

 

Po wejście zostaniemy poproszeni o podanie adresu strony, która, jak uważamy, została dotknięta zmiana algorytmu oraz zapytania, dla którego witryna “powinna się znajdować” tam, gdzie uważamy :)

 

Formularz do zgłaszania uwag co do update'u Google Pingwin

 

Oczywiście każdy może wysyłać standardowe spamraporty.

Ciekawy jestem, czy z Polski będzie szedł największy feedback. Na podstawie komentarzy na forach i blogach uważam, że powinniśmy wysłać “trochę” tych formularzy :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  spamerman 27 kwietnia 2012, 8:56

  Ja już jeden sprzeciw wysłałem i kilka spam-raportów na własne blogi ;) W sumie chyba świadczy to o tym, że zdają sobie sprawę z pewnych niedoskonałości algorytmu. To dobrze.

  Edgar 27 kwietnia 2012, 9:20

  Mnie ciekawi czy po wejściu na stronę i przeanalizowaniu jej przez pracownika SQT dostaniemy jakieś info że nasza strona została słusznie albo niesłusznie ukarana Pingwinem :)

  Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 9:51

  napisałem wwe wcześniejszym wpisie, że jest to update algorytmiczny – SQT nie będzie badał strony

  Edgar 27 kwietnia 2012, 10:42

  Źle się wyraziłem, chodziło mi o sytuację gdy już wyślemy taką prośbę o ponowne rozpatrzenie gdy strona została już dotknięta zmianą w algorytmie

  Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 10:56

  To wtedy dostanie się informację, że dla witryny nie dokonano ręcznej interwencji – nie dostaniemy informacji potwierdzającej, że to była wina Pingwina (ale się zrymowało…)

  Krux 27 kwietnia 2012, 11:08

  “Powered by Dokumenty Google”
  Ja współczuję przeglądającym te raporty ;)

  Seo-Profi 27 kwietnia 2012, 12:01

  No cóż, sa ludzie, którym za to płacą… :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii