Filtry, bany

Nie widzisz linków przychodzących na domenie z Narzędzi dla Webmasterów? Sprawdź …. subdomeny

Dostałeś (odpukać) powiadomienie od Google o nienaturalnych linkach. Wchodzisz w Narzędzia, ściągasz listę linkujących do serwisu domen i rozpoczynasz żmudną analizę. No i jest zonk – sytuacja, w której nie widzisz linków, mimo, że Google „uparcie” twierdzi, że są, ba – często bardzo dużo. Co może być przyczyną, na co rzadko zwracamy uwagę?

Jako przykład weźmy serwis czeol.pl. Ot, odtwarzanie plików mp3 online. Niby wszystko OK, ale chwila …. gdzie są linki?

Aby ich poszukać wpiszmy w Google site:czeol.pl – ilość wyników już powinna dać do myślenia

site-czeol-pl

Analizujemy wyniki i z pierwszej strony wybieramy serwis przetargi.czeol.pl – no i mamy „winowajcę” – zobaczmy, co znajdziemy na dole strony.

przetargi-czeol-pl

System wymiany linków, rotacyjny, w pełnej krasie …

Zastanawia mnie jeden fakt – dlaczego Google nie pokazuje subdomen? Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że jest ich tyle, że cała domena ma już „przechlapane”…

Pamiętajmy na koniec także, że możliwe są inne warianty sytuacji, chociażby

  • domena zmieniła właściciela – i serwuje inny kontent
  • dane w narzędziach są nieaktualne – zdarza się

Konkluzja dla osób, które szukają domeny o ciekawej nazwie dla swojego serwisu – koniecznie przed kupnem wpisz site:nazwa_domeny w Google :). Ważne zwłaszcza w sytuacji, jak nie zmieniane są przy jej zakupie DNSy, a poprzedni zapomni usunąć spam z subdomen…

GD Star Rating
loading...
Nie widzisz linków przychodzących na domenie z Narzędzi dla Webmasterów? Sprawdź .... subdomeny, Nie widzisz linków przychodzących na domenie z Narzędzi dla Webmasterów? Sprawdź .... subdomeny, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Nie widzisz linków przychodzących na domenie z Narzędzi dla Webmasterów? Sprawdź .... subdomeny

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1362 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

kmlody84 8 lipca 2013, 0:57

Google pokazuje subdomeny, gdy się „wklikasz” głębiej – w domeny -> linki do strony.
Bez sensu, że nie ma tego w pliku, ale cóż…

Sebastian Miśniakiewicz 8 lipca 2013, 8:33

Słuszna uwaga, dzięki @kmlody84 :)

Karol 8 lipca 2013, 18:29

Ale jak nie ma w pliku jak jest w pliku?
Linki Do Twojej Witryny -> Więcej (to pod domenami) -> Pobierz najnowsze linki
i to jest dokładna lista linków do podstron na których Google znalazł link. Czy to nie o to chodzi?

Sebastian Miśniakiewicz 8 lipca 2013, 18:41

Masz rację.
Chodzi o to, że Google raz pokaże subdomeny, raz nie – no ale pewnie w ten sposób sobie grupuje pewne informacje…

silver price 21 lipca 2013, 3:24

Co jednak znamienite, 27 września ze strony głównej Google zniknął słynny licznik informujący o ilości zindeksowanych stron. To może być dobry ruch ze strony Google, który położy kres przekrzykiwaniu się na wielkość indeksu. Ilość zaindeksowanych stron nie jest tożsama z jakością dostarczonych wyników czy pełnością odzwierciedlenia zasobów Internetu. To tylko wielkość bazy danych, w której może znajdować się pełno śmieci (tysięczne kopie katalogu DMOZ czy Wikipedii). Warto jednak pamiętać o historii Altavisty, która w momencie zdobywania rynku przez Google miała zaindeksowanych znacznie więcej dokumentów. Na nic to jednak się zdało w rywalizacji z lepszymi algorytmami rankingującymi strony.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *