20 września 2015
Search Console
Konsola Google

Dzisiaj pracowałem nad optymalizacją jednej ze stron i w ramach testowania poprawności wdrożenia zaleceń optymalizacyjnych zapraszałem robota Google na optymalizowane strony. Pierwsza próba, druga, trzecia, czwarta … A przy piątej zobaczyłem w Konsoli Google po raz pierwszy … CAPTCHA:

Nie jestem robotem w Konsoli Google w Pobierz jako Google

Czyżby obciążenie systemu w ramach Konsoli powodowało aż tak duże obciążenia serwerów, że  Google zdecydowało się na wdrożenie CAPTCHA? Mam na myśli obciążenie, które jest wynikiem działania programów, które “udając” użytkownika pobierają dane z Konsoli?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Adam 20 września 2015, 19:27

  Problem ten zauważyłem ponad m-c temu. Zaraz jak pojawiły się komunikaty w GSC o blokowaniu zasobów js i css. I po kilku próbach taki komunikat się pojawiał. Obawiam się, że google nakazując odblokowania wszystkiego co się da zauważyło nadmierny ruch w panelach i stąd ta capacha

  Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 20:09

  Trochę bez sensu, skoro np. ja mam 2-stopniową weryfikację ….

  Bartek 20 września 2015, 21:12

  Czemu w ogole miec plik robots w sklepie ?

  Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 21:18

  Nawiązujesz do wpisu? Bo ja nie widzę związku :)
  Jak chodzi Ci o robots.txt – zawsze to jakaś wskazówka dla bota; spróbuj nie dać description a za chwilę w SERPach zobaczysz np. fragmenty informacji o ocenie strony (jak masz dane strukturalne)

  Adam 20 września 2015, 22:08

  I wiele innych jak np. wyniki wyszukań oraz wszystkie inne bzdury które googlarz zassie czy tego chcesz czy nie. Poza tym są dane które należy zablokować. Które? To inna bajka. Ja osobiście mam wszędzie plik robots, mają go też moi klienci i w GSC nie mają monitów że coś blokują. I tak powinno być.

  duchu 21 września 2015, 8:55

  CAPTCHA

  Sebastian Miśniakiewicz 21 września 2015, 9:00

  Fakt – dzięki za czujność :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii