Search Console

Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli

Dzisiaj pracowałem nad optymalizacją jednej ze stron i w ramach testowania poprawności wdrożenia zaleceń optymalizacyjnych zapraszałem robota Google na optymalizowane strony. Pierwsza próba, druga, trzecia, czwarta … A przy piątej zobaczyłem w Konsoli Google po raz pierwszy … CAPTCHA:

Nie jestem robotem w Konsoli Google w Pobierz jako Google

Czyżby obciążenie systemu w ramach Konsoli powodowało aż tak duże obciążenia serwerów, że  Google zdecydowało się na wdrożenie CAPTCHA? Mam na myśli obciążenie, które jest wynikiem działania programów, które „udając” użytkownika pobierają dane z Konsoli?

GD Star Rating
loading...
Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli, Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli, 5.4 out of 10 based on 10 ratings Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Adam 20 września 2015, 19:27

Problem ten zauważyłem ponad m-c temu. Zaraz jak pojawiły się komunikaty w GSC o blokowaniu zasobów js i css. I po kilku próbach taki komunikat się pojawiał. Obawiam się, że google nakazując odblokowania wszystkiego co się da zauważyło nadmierny ruch w panelach i stąd ta capacha

Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 20:09

Trochę bez sensu, skoro np. ja mam 2-stopniową weryfikację ….

Bartek 20 września 2015, 21:12

Czemu w ogole miec plik robots w sklepie ?

Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 21:18

Nawiązujesz do wpisu? Bo ja nie widzę związku :)
Jak chodzi Ci o robots.txt – zawsze to jakaś wskazówka dla bota; spróbuj nie dać description a za chwilę w SERPach zobaczysz np. fragmenty informacji o ocenie strony (jak masz dane strukturalne)

Adam 20 września 2015, 22:08

I wiele innych jak np. wyniki wyszukań oraz wszystkie inne bzdury które googlarz zassie czy tego chcesz czy nie. Poza tym są dane które należy zablokować. Które? To inna bajka. Ja osobiście mam wszędzie plik robots, mają go też moi klienci i w GSC nie mają monitów że coś blokują. I tak powinno być.

duchu 21 września 2015, 8:55

CAPTCHA

Sebastian Miśniakiewicz 21 września 2015, 9:00

Fakt – dzięki za czujność :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *