Search Console

Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli

Dzisiaj pracowałem nad optymalizacją jednej ze stron i w ramach testowania poprawności wdrożenia zaleceń optymalizacyjnych zapraszałem robota Google na optymalizowane strony. Pierwsza próba, druga, trzecia, czwarta … A przy piątej zobaczyłem w Konsoli Google po raz pierwszy … CAPTCHA:

Nie jestem robotem w Konsoli Google w Pobierz jako Google

Czyżby obciążenie systemu w ramach Konsoli powodowało aż tak duże obciążenia serwerów, że  Google zdecydowało się na wdrożenie CAPTCHA? Mam na myśli obciążenie, które jest wynikiem działania programów, które „udając” użytkownika pobierają dane z Konsoli?

GD Star Rating
loading...
Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli, Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli, 5.4 out of 10 based on 10 ratings Nie jestem robotem w Pobierz jako Google w Konsoli
napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Opinie i Komentarze

Adam 20 września 2015, 19:27

Problem ten zauważyłem ponad m-c temu. Zaraz jak pojawiły się komunikaty w GSC o blokowaniu zasobów js i css. I po kilku próbach taki komunikat się pojawiał. Obawiam się, że google nakazując odblokowania wszystkiego co się da zauważyło nadmierny ruch w panelach i stąd ta capacha

Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 20:09

Trochę bez sensu, skoro np. ja mam 2-stopniową weryfikację ….

Bartek 20 września 2015, 21:12

Czemu w ogole miec plik robots w sklepie ?

Sebastian Miśniakiewicz 20 września 2015, 21:18

Nawiązujesz do wpisu? Bo ja nie widzę związku :)
Jak chodzi Ci o robots.txt – zawsze to jakaś wskazówka dla bota; spróbuj nie dać description a za chwilę w SERPach zobaczysz np. fragmenty informacji o ocenie strony (jak masz dane strukturalne)

Adam 20 września 2015, 22:08

I wiele innych jak np. wyniki wyszukań oraz wszystkie inne bzdury które googlarz zassie czy tego chcesz czy nie. Poza tym są dane które należy zablokować. Które? To inna bajka. Ja osobiście mam wszędzie plik robots, mają go też moi klienci i w GSC nie mają monitów że coś blokują. I tak powinno być.

duchu 21 września 2015, 8:55

CAPTCHA

Sebastian Miśniakiewicz 21 września 2015, 9:00

Fakt – dzięki za czujność :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz inne wpisy z tej kategorii