Wyszukiwarka Google

Negative keyword meta tag

Zaznaczam na wstępie, że „coś takiego” … nie występuje :)

Czasami po wpisaniu określonego wyniku wyszukiwania otrzymujemy wyniki z nim nie związane. Przykład z pytania, jakie postawiono Mattowi: po wpisaniu „girls in bathroms” (dziewczyny w łazience) otrzymujemy wynik w postaci strony o … odnawianiu pokoju dziewczęcego. Użytkownik, który zadał to pytanie zasugerował wprowadzenie wymienionego w tytule tagu, aby można było uniemożliwić prezentowanie strony dla określonych wyrażeń (można się domyśleć, że pewnie był to właściciel np. przedszkola albo internatu dla dziewcząt…).

Matt uznał pytanie za bardzo dobre. Wyraźnie jednak zaznaczył (kilkakrotnie podczas odpowiedzi na pytanie), że większość osób nie będzie „skarżyć” się Google, że generuje ono dużą ilość ruchu na ich stronie. Ale rzeczywiście, w niektórych przypadkach, jak chociażby powyżej, jeżeli serwis poświęcony jest dzieciom, to wyświetlanie się strony pośród stron dla dorosłych może rzeczywiście wpłynąć na jego wizerunek w oczach użytkowników.

Wprowadzając zmiany w algorytmie Google kieruje się zasadą, aby korzystało na tym jak najwięcej użytkowników w Sieci. Im więcej osób prosi/domaga się pewnych zmian, tym większa jest szansa, że one zostaną wdrożone. Prośba o tzw. negative keyword tag pojawia się po raz pierwszy i dlatego można wnioskować, że takiej zmiany (przynajmniej według stanu na dzień obecny) długo nie zobaczymy.

Matt jednak przyznaje, że w/w przykład nie powinien mieć miejsca i jest on spowodowany błędem w algorytmie. Można domniemywać, że podobnych sytuacji po emisji tego filmu będzie mniej :)

GD Star Rating
loading...
Negative keyword meta tag, Negative keyword meta tag, 9.5 out of 10 based on 2 ratings Negative keyword meta tag

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *