20 lipca 2011 | Aktualizacja: 19 lipca 2017
Wyszukiwarka Google

W końcu stało się – Automapie, TomTomowi, Garminowi i jeszcze kilku innym firmom przybył w Polsce konkurent – Nawigacja w Mapach Google.

Jak możemy przeczytać na Blogu Google od dzisiaj użytkownicy telefonów z systemem Android mają taką możliwość – oczywiście od razu sprawdziłem, czy i u mnie się pojawiła taka możliwość – tak :). jak można przeczytać na blogu

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym.

Oczywiście korzystanie z aplikacji jest darmowe – poza opłatami za przesył danych. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – wymagania systemowe to Android 1.6+

Jakie opcje mamy dostępne?

 • Wyszukiwanie głosowe.Wyszukasz trasę poleceniem głosowym.
 • Widok satelitarny. Obejrzysz trasę naniesioną na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.
 • Wyszukiwanie jak na Mapach Google. Nie musisz znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”), podobnie jak przy użyciu Map Google.
 • Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Nawigacja wskaże też trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.
 • Wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwoli Ci przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.
 • Street View (gdy będzie dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.

Poniżej screen nawigacji

Nawigacja w Mapach Google

Jutro ją przetestuję :)

Osoby zainteresowane dokładniejszymi informacjami zapraszam na stronę poświęconą nawigacji Google.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii