Wyszukiwarka Google
20 lipca 2011

W końcu stało się – Automapie, TomTomowi, Garminowi i jeszcze kilku innym firmom przybył w Polsce konkurent – Nawigacja w Mapach Google.

Jak możemy przeczytać na Blogu Google od dzisiaj użytkownicy telefonów z systemem Android mają taką możliwość – oczywiście od razu sprawdziłem, czy i u mnie się pojawiła taka możliwość – tak :). jak można przeczytać na blogu

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym.

Oczywiście korzystanie z aplikacji jest darmowe – poza opłatami za przesył danych. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – wymagania systemowe to Android 1.6+

Jakie opcje mamy dostępne?

  • Wyszukiwanie głosowe.Wyszukasz trasę poleceniem głosowym.
  • Widok satelitarny. Obejrzysz trasę naniesioną na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.
  • Wyszukiwanie jak na Mapach Google. Nie musisz znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”), podobnie jak przy użyciu Map Google.
  • Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Nawigacja wskaże też trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.
  • Wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwoli Ci przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.
  • Street View (gdy będzie dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.

Poniżej screen nawigacji

Nawigacja w Mapach Google

Jutro ją przetestuję :)

Osoby zainteresowane dokładniejszymi informacjami zapraszam na stronę poświęconą nawigacji Google.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii