19 kwietnia 2012 | Aktualizacja: 31 grudnia 2012
Wyszukiwarka Google
Google Top Contributor

Google Top ContributorBardzo szybko leci czas. Widać to zwłaszcza na przykładzie Google, które od prawie już dwóch lat “atakuje nas” coraz szybszymi zmianami w zakresie swoich usług. Coś, co jeszcze wczoraj się liczyło, chociażby z punktu widzenia widoczności strony w SERPach, jak np. keywords – dzisiaj jest już kompletnie bez znaczenia.

Szybkość zachodzących zmian powoduje, że nawet osoby, które starają się je śledzić na co dzień, muszą poświęcać coraz więcej czasu na to, aby “być na bieżąco”. Co dopiero mówić o zwykłych użytkownikach Internetu, którzy często nie wiedzą gdzie szukać informacji na temat optymalizacji swoich serwisów – albo bazują na starych, nieaktualnych już wiadomościach.

Zwłaszcza druga sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ złamanie Wytycznych, w dobie wszechobecnego spamu może – i często tak się dzieje – prowadzić do ukarania takiej witryny przez Google filtrem (obniżeniem jej w rankingu) – a w skrajnej sytuacji doprowadzić do bana, czyli całkowitego wykluczenia serwisu z wyników wyszukiwania Google.

No tak, tylko … skąd “zwykły user” ma wiedzieć, że umieszczanie na stronie firmowej linków dofollow do katalogów, które za wpis żądają linka zwrotnego, jest niezgodne z Wytycznymi? Albo że wrzucenie do stopki SWLa może doprowadzić do wykluczenia strony z indeksu? Co to oznacza dla firmy, chyba nie trzeba mówić – brak Klientów może doprowadzić szybko do jej upadku.

Osoby, które mają problemy z widocznością swojej strony w Google albo chcą ją po prostu zwiększyć często trafiają na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, gdzie zawsze mogą liczyć na fachową, a do tego całkowicie darmową, pomoc osób, które w wyszukiwarkach siedzą na co dzień i którym pomaganie w takich sytuacjach sprawia frajdę.

Wśród nich są tzw. Najlepsi Współtwórcy – i dzisiaj, do ich grona – Colin, Sebastian, doctor, Moher i bceuropa – dołączyły dwie kolejne osoby – gonz0 oraz Lukas. Życzę im, aby miały cały czas tyle cierpliwości co dotychczas i aby dzięki ich pomocy Forum zyskiwało na popularności i znaczeniu. Paweł, Łukasz – trzymam za Was kciuki :). Fajnie, że jesteście – w siódemkę łatwiej damy sobie radę, co nie? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wobi 19 kwietnia 2012, 22:14

  Zgredowatemu i Łukaszowi należy pogratulować, zasłużyli już dawno. O poziom dla Pawła upominałem się już latem 2010 roku, ale bez echa ze strony Pryncypała.

  Rzeczonemu Pryncypałowi po raz kolejny dedykuję http://www.youtube.com/embed/NSBsNehb_Ys – nie lubię powtarzać, ale jak Ktoś zasługuje – to ma. Głupkom dwa razy się powtarza.

  Wiesz co Kaspar? Energia nie ginie, zmienia tylko właściciela. Kiedyś przypomnisz sobie moje słowa.

  Pozdrawiam :P

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii