14 września 2012
Search Console
Które narzędzie do sprawdzania linków pokazuje najwiękcej żywych linków

Wraz z dynamicznym rozwojem Narzędzi Google dla Webmasterów osoby, którzy skupiają się tylko na swoich stronach, mają sprawę niejako załatwioną. W ich przypadku dostęp do domeny w Narzędziach gwarantuje najlepszy obraz linków przychodzących, jakiego nie zobaczą w żadnym z komercyjnych narzędzi tego typu. Taki stan rzeczy jest ważny z jeszcze co najmniej jednego, ale arcyważnego powodu – jakiekolwiek problemy analizowanej w ten sposób strony z linkami mają swoje podłoże tylko wśród linków widocznych w Narzędziach. Dlaczego jest to takie ważne?

Otóż w przypadku otrzymania powiadomienia od Google o nienaturalnych linkach prowadzących do strony mamy 100% pewność, że problem tkwi “gdzieś” w danych widocznych w panelu Google. Nie musimy korzystać z płatnych, komercyjnych narzędzi – rozwiązanie mamy “na wyciągnięcie ręki”. Co jednak w sytuacji, gdzie chcemy sprawdzić inną witrynę, do której danych nie mamy dostępu? Z pomocą śpieszy nam kilka narzędzi, spośród których 3 są najbardziej chyba znane, także i u nas – MajesticSeo, Ahrefs oraz Mozscape. Które jest najlepsze? Które może “równać się” z Google?

Zdecydowana większość osób z branży poleca MajesticSEO. Coraz lepsze opinie zbiera Ahrefs. Mozscape używa najmniejsza ilość osób – w polskich realiach praktycznie o nim nie słyszę. SEOBook postanowił sprawdzić je (przy porównaniu do swojej bazy danych), aby zobaczyć, które jest warte polecenia – i kiedy. Co się okazało?

O ile MajesticSeo pokazuje rzeczywiście najwięcej linków (co jest i tak połową tego, co pokazuje Google), o tyle Ahrefs pokazuje je najlepiej – tzn. ilość działających odnośników jest większa niż u jego największego konkurenta. Pomijam tutaj sprawy polskich odnośników, gdzie wprawdzie nadal MajesticSEO jest górą, jednak Ahrefs szybko nadgania konkurenta, zyskując przy tym intuicyjnym interfejsem, dzięki czemu analiza danych jest prawdziwą przyjemnością.

Które narzędzie do sprawdzania linków pokazuje najwiękcej żywych linków

Oczywiście to, że linki wskazane w danym badaniu często w realu już nie występują, ma różne przyczyny. Strona, na której znajdują się znalezione linki, może przestać istnieć, linki z wpisów sponsorowanych mogą zniknąć itp.. O ile zatem MajestocSEO pokaże nam najwięcej BL, to jednak już tych “działających” więcej zobaczymy w Ahrefs’ie.  Zobaczmy, jak wygląda zestawienie, w którym dodatkowo ujęte są obok tych znalezionych linków także i te istniejące rzeczywiście oraz strony, na których takowe linki się znajdują.

Analiza istniejących linków w różnych narzędziach

Jak widzimy pozostałe dwie bazy praktycznie się nie liczą. Jeżeli chcemy skorzystać z płatnego rozwiązania mamy dwie alternatywy – MajesticSEO lub Ahrefs’a.

Przed zdecydowaniem się na jedną z nich warto prześledzić dokładnie to, co dostaniemy w cenie (oba rozwiązania mają swoje plany abonamentowe). Różnice mogą być znaczne – np. więcej raportów dostaniemy do wygenerowania w abonamencie decydując się na Ahrefs’a, co będzie nie bez znaczenia dla kogoś, kto analizuje domeny bardzo często, w dużych ilościach.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

Black SEO 15 września 2012, 11:13

A jak się ma CognitiveSEO do wyżej wymienionych?

Sebastian Miśniakiewicz 15 września 2012, 12:31

Niestety, nie powiem – korzystałem tylko z tych 3, co były testowane. Moim zdaniem jednak gdyby było lepiej o tym narzędziu byłoby “głośno” w branży.

Black SEO 15 września 2012, 14:18

Może jest cicho bo jest za drogie w porównaniu do konkurencji? Na pewno temat ciekawy i się przyda. Podziękować za porównanie, bo temat na czasie. :)

webmater102 11 kwietnia 2013, 14:15

Witam, właśnie analizuje backlinki i mam pytanie dlaczego jest tylko 2500 linków? wykupiłem plan silver. Może coś źle zerkam?

asystent 9 stycznia 2014, 17:07

Czy testował z Was ktoś domainchecker.pl?

Jan 14 marca 2017, 14:20

Sprawdzam właśnie dla jednej domeny Ahrefs i faktycznie ten Ahrefs wydaje się być lepszy. Programu nie znałem, Potestuję, dziękuję za wpis.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii