11 czerwca 2013
Search Console
Matt Cutts

Matt opublikował właśnie listę najczęściej popełnianych błędów przez webmasterów. Fakt, że wskazówki tam zawarte są ważne potwierdził właśnie Kaspar na G+

As I’m involved in the reconsideration request process, let me tell you this a very important video to watch for any webmaster who has experienced spammy backlinks issues.

O błędach popełnianych na etapie tworzenia pliku do disavow toola i kwestiach z nim związanych pisałem wielokrotnie – tag disavow tool na moim blogu coraz bardziej rośnie :)

Zobaczmy, co Matt ma do powiedzenia webmasterom w tym zakresie?

 1. Plik wgrywany do narzędzia musi być z rozszerzeniem txt – webmasterzy często wgrywają pliki z innymi rozszerzeniami: Worda, arkusze kalkulacyjne itp. (dobrze, że teraz narzędzie nie powinno już pozwolić na to)
 2. Zbyt często ma miejsce “pobieżna” analiza linków – np. wycinane są pojedyncze linki zamiast od razu usunąć cała domenę. Pamiętajmy, że trzeba listę domen bardzo dokładnie przeanalizować – mówię to chociażby na podstawie własnego doświadczenia…
 3. Po domain: zawsze używamy nazwy domeny – nie http:// (pamiętajmy też, że adresy z www i bez www to dwa osobne adresy, zatem lepiej jest zrzekać się domeny bez przedrostka www)
 4. Pisanie prośby o ponowne rozpatrzenie w pliku dosavow jest “nie na miejscu” – do tego służy inne narzędzie. jest to o tyle ważne, że jak osoba z SQT zobaczy esej na początku pliku może … odrzucić naszą prośbę
 5. Disavow tool nie jest lekarstwem na wszystko – nie wystarczy wrzucić listę domen do narzędzia – trzeba podjąć działania, mające na celu pokazanie Google, że podjęliśmy wysiłek, aby usunąć złe linki

Hm… Jak widzę, nic nowego, o czym by nie było u mnie mowy :). Dobrze jednak, że Matt zebrał to w jednym miejscu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu pliku do narzędzia disavow tool by Matt Cutts

  5.4105

  OPINIE I KOMENTARZE

  Jan 11 czerwca 2013, 9:32

  Czy po wgraniu pliku i (zakładanym) uwzględnieniu domeny (albo linku, obojętnie) w nowo przeliczonym rankingu, usunięcie jej z pliku przywróci ją na nowo do rankingu? To pytanie o zbyt pochopne usunięcie jakiegoś linku. Czy widziałeś, by gdzieś pojawiło się takie pytanie?

  Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2013, 12:13

  Nie rozumiem…. Chodzi Ci o to, czy po zrzeczeniu sie jakiejś domeny (jako szkodliwej), możliwe jest “odkręcenie” sytuacji?

  Jan 11 czerwca 2013, 14:13

  Tak.

  Mati 11 czerwca 2013, 10:55
  Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2013, 12:12

  Ja mam to w osobnych wpisach dokładniej opisane – zaznaczyłem to wyraźnie we wpisie, dając linka do np. odpowiedniego tagu :)

  webmater102 11 czerwca 2013, 11:26

  Witam Sebastianie. Czy wiadomo coś z problemem wyświetlania “LINKI DO TWOJEJ WITRYNY” ? W narzędzia dla webmasterów?

  Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2013, 12:13

  Jakim problemie?

  webmater102 11 czerwca 2013, 12:18

  W narzędzia dla webmasterów znikają “Linki do Twojej witryny” coś takiego jak tutaj:
  https://blog.seo-profi.pl/zniknely-linki-prowadzace-do-strony-w-narzedziach-dla-webmasterow/

  tylko, że trochę zostało.

  webmater102 11 czerwca 2013, 12:11

  Duża część poznikała. Zostało bardzo mało.

  Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2013, 14:36

  Dzisiaj widziałem kilka domen, co miały sporo linków, więc … nie chcę mówić, że jest jakis bug – a ostatnio nie śledziłem blogów zagranicznych, aby potwierdzić fakt buga :)

  webmater102 11 czerwca 2013, 17:22

  To oznacza, że Google wycina sobie sam linki, które są według niego “nienaturalne”.

  filemon 13 czerwca 2013, 11:03

  czy disavow należy zrobić po polsku czy po angielsku (oczywiście chodzi o komentarze)

  Sebastian Miśniakiewicz 13 czerwca 2013, 19:22

  Dla próśb o podobne rozpatrzenie Google sugeruje używać ojczystego języka – nie widze zatem powodu, aby dla pliku disavow miałoby być inaczej :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii