23 kwietnia 2010 | Aktualizacja: 10 lipca 2010
Optymalizacja stron

Nagłówek H1 jest jak tytuł – na każdej stronie powinien on występować tylko jeden raz i opisywać w skrócie to, co możemy na niej znaleźć – jak tytuł rozdziału w książce.

Dopuszczalne jest jednak używanie kilka razy nagłówka H1 na stronie. Dzieje się tak w sytuacji, gdy mamy jasno wydzielone obszary na stronie, traktujące o innej tematyce lub gdy zawartość strony pozwala na jej podział na kilka osobnych sekcji z innego powodu.

Należy jednak pamiętać, aby nie robić tak, jak w niektórych stronach, gdzie nagłówek H1 występuje i kilkanaście razy, w nielogiczny sposób, ewidentnie będąc używanym jedynie w celu wpłynięcia na wyniki w SERPach.

Jeżeli mamy problem z jego zastosowaniem, to … posłużmy się logiką. Popatrzmy się na naszą stronę – jeżeli uznamy, że można wstawić H1 kilka razy, nie powinno być problemu. Musimy jednak nie myśleć w takiej chwili o pozycjach w wyszukiwarce. Roboty wyszukiwarek działają wg pewnych zasad, zaimplementowanych w ich algorytmach. Algorytmy mają na celu wyłapywanie nielogicznych zachowań oraz manipulacji wynikami. Jeżeli zatem “logicznie” rozumując uznamy, że użycie 3 razy nagłówka H1 ma sens – z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będzie to dobre rozwiązanie.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii