Optymalizacja stron

Nagłówek H1 – jak używać

Brak komentarzy

Nagłówek H1 jest jak tytuł – na każdej stronie powinien on występować tylko jeden raz i opisywać w skrócie to, co możemy na niej znaleźć – jak tytuł rozdziału w książce.

Dopuszczalne jest jednak używanie kilka razy nagłówka H1 na stronie. Dzieje się tak w sytuacji, gdy mamy jasno wydzielone obszary na stronie, traktujące o innej tematyce lub gdy zawartość strony pozwala na jej podział na kilka osobnych sekcji z innego powodu.

Należy jednak pamiętać, aby nie robić tak, jak w niektórych stronach, gdzie nagłówek H1 występuje i kilkanaście razy, w nielogiczny sposób, ewidentnie będąc używanym jedynie w celu wpłynięcia na wyniki w SERPach.

Jeżeli mamy problem z jego zastosowaniem, to … posłużmy się logiką. Popatrzmy się na naszą stronę – jeżeli uznamy, że można wstawić H1 kilka razy, nie powinno być problemu. Musimy jednak nie myśleć w takiej chwili o pozycjach w wyszukiwarce. Roboty wyszukiwarek działają wg pewnych zasad, zaimplementowanych w ich algorytmach. Algorytmy mają na celu wyłapywanie nielogicznych zachowań oraz manipulacji wynikami. Jeżeli zatem „logicznie” rozumując uznamy, że użycie 3 razy nagłówka H1 ma sens – z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będzie to dobre rozwiązanie.

GD Star Rating
loading...
Nagłówek H1 - jak używać, Nagłówek H1 - jak używać, 6.8 out of 10 based on 11 ratings Nagłówek H1 - jak używać
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Optymalizacja stron
Czy w przyjaznych adresach url używać znaku pauzy czy podkreślenia

Stanowisko Google w tym zakresie jest jasne - pauza jest znacznikiem, który powinien być używany przez webmasterów przy tworzeniu adresów...

Zamknij