19 kwietnia 2012
Filtry, bany

Okazało się, że ostatnie zamieszanie z wypadaniem stron z rankingu to nie był zapowiadany filtr za przeoptymalizowanie serwisów, ale … mały bug w algorytmie.

Jak wyjaśnił Matt Google błędnie interpretowało niektóre strony jako zaparkowane – co skutkowało ich niższym rankingiem.

I saw a recent post where several sites were asking about their search rankings. The short explanation is that it turns out that our classifier for parked domains was reading from a couple files which mistakenly were empty. As a result, we classified some sites as parked when they weren’t.

I apologize for this; it looks like the issue is fixed now, and we’ll look into how to prevent this from happening again.

Obecnie bug ten został poprawiony i taka sytuacja nie powinna już wystąpić.

Duży plus za “przyznanie się do winy”.

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Na filtr od Google za przeoptymalizowanie strony jeszcze poczekamy ...

  10.0101

  OPINIE I KOMENTARZE

  stary 19 kwietnia 2012, 8:37

  Przeciez widac, ze jest bajzel a co ma biedny Matt powiedzieć? Że się wszystko wysypało i nie potrafią dojść do ładu? Najlepszych ludzi przydzielili do łatania Google+ bo ten produkt jest dla nich priorytetowy a SERPY leżą. Googla dopadła bolączka czesto przytrafiająca się gigantycznym korporacjom: brak kontroli, wyścig szczurów kadry managerskiej, konflikty interesów poszczególnyvh działów. Cięcie kosztów = niższy poziom kadry i tzw. “algorytm”, którego efektem są dzisiaj wyniki wyszukiwania jakością przypominające początki wyszukiwarki. Na dokładkę googlarzom krew psuje Facebook, którego logo umieszcza każda duża i mała korporacja w swoich spotach telewizyjnych i innych materiałach reklamowych, a nawet opakowaniach swoich produktów. Oj, musi boleć….

  spamerman 19 kwietnia 2012, 13:12

  Pewnie po głębokich przemyśleniach uznali, że to zła droga :) i wycofują się. Żeby się nie skompromitować całkowicie, puścili do ludu taką bajeczkę. To takie moje fantazje. Jak jest w rzeczywistości? Czas pokaże. Jak zwykle. Pamiętacie jeszcze aferę z regionalnymi?

  Seo-Profi 19 kwietnia 2012, 13:51

  Z tymi regionalnymi to był błąd, moim zdaniem, zabrakło konsekwencji…

  spamerman 19 kwietnia 2012, 15:04

  To nie był błąd, tylko wybranie mniejszego zła. Możliwość wysłania dowolnej domeny regionalnej w kosmos przez każdego gówniarza z “niewielką” ilością punktów w Gotlinku była większym złem.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii