24 kwietnia 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Filtry, bany, Optymalizacja stron

Dzisiaj rano Barry Schwarz zauważył wzmożoną aktywność na Forum Google. Związana ona była z pytaniami webmasterów o przyczyny spadku ich stron w Google.

Hi there, recently my site has disappeared from the natural listing. I was coming up top when you searched driving lessons eatbourne a couple of weeks ago. I have started blogging and using adwords and it now seems to have disappeared. I notice that my place page shows up more and some of my blogs are showing up on page 2 and 3. But my actual website listing is gone – how can I get it back.

czyli typowy przypadek, gdzie strona znika z wyników wyszukiwania. Wysyp wątków był spory – na coś się zanosi? (A na polskim Forum cisza….)

Po ostatnim fałszywym alarmie, który okazał się być w rzeczywistości …bugiem w algorytmie – za co Matt przeprosił – postanowiłem tym razem wstrzymać się z publikacją informacji do czasu, aż zostanie to mniej lub bardziej potwierdzone “u źródła”. No i stało się.

Na Webmaster Central blogu możemy przeczytać, że już za kilka dni zostanie wdrożony update algorytmu wymierzony w spam.

In the next few days, we’re launching an important algorithm change targeted at webspam. The change will decrease rankings for sites that we believe are violating Google’s quality guidelines. This algorithm represents another step in our efforts to reduce webspam and promote high quality content.

Wszystko wskazuje na to, że jest to zapowiadany przez Matta update, który ma uderzyć w strony przeoptymalizowane. O ile jednak nie mam wątpliwości, że łatwo będzie namierzyć coś takiego

 

Przykład strony dotkniętej nowym filtrem

 

o tyle już tutaj jestem ciekawy, jak sobie Google poradzi – typowy precelek, prawda?

 

Przykład strony dotkniętej nowym updatem algorytmu

 

Jak wyjdzie to w praktyce? Jak bardzo SERPy zostaną zmienione – przekonamy się już niedługo.

Warto zwrócić uwagę, że mamy i polski wątek w tym temacie. O ile update ma dotknąć 3,1% zapytań w języku angielskim ale już aż 5% polskich

but the impact is higher in more heavily-spammed languages. For example, 5% of Polish queries change to a degree that a regular user might notice.

Google ewidentnie, co widać na blogu, zachęca do tworzenia “po prostu” świetnych stron. Wówczas – i to jest ciekawe podejście – nie tylko będzie można zapomniec o white SEO, ale nawet … nie będzie wymagana optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki.

We want people doing white hat search engine optimization (or even no search engine optimization at all) to be free to focus on creating amazing, compelling web sites.

Zachęcam do lektury całego wpisu w oryginale.

Robi się bardzo ciekawie…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  seo 25 kwietnia 2012, 0:16

  Było na PIO PIERWSZE

  Seo-Profi 25 kwietnia 2012, 0:17

  :) – nie można być często pierwszym – przy czym u mnie dokładniej. Co nie zmienia faktu, że będzie ciekawie dzisiaj….

  heh 25 kwietnia 2012, 7:25

  Ta dokladniej kopiowanie z ang strony – mogles chociaz przetlumaczyc …

  Seo-Profi 25 kwietnia 2012, 7:43

  A wiesz, co to jest blog? Ale dla Ciebie wstawię dwa zdania po polsku :) – dodam jeszcze jeden wewnętrzny link – news był bardzo gorący, pisałem go koło 1 :)

  Zgred 25 kwietnia 2012, 8:15

  updejt już leci :) teraz będzie nieprzespany długi weekend

  Seo-Profi 25 kwietnia 2012, 8:31

  Myślisz? Trzeba poczekac i poobserwować

  Przemek Sztal 25 kwietnia 2012, 9:07

  Co do przykładu z precelkiem. Osoby, które nie zagłębią się w zamieszczony screen mogą odnieść ważenie, że jako negatywny przykład Google pokazało linkowanie na zewnątrz z tekstu. Chodzi konkretnie o linki, które odstają tematycznie od całości tekstu, który po ich wstawieniu staje się bezsensowną papką (tekst o aktywności fizycznej, a linki z anchor tekstem “pożyczki” itp.).

  Seo-Profi 25 kwietnia 2012, 9:15

  Patrząc się na wątek na PiO chyba nie do końca – lecą strony linkowane z precli, że “aż furczy”…. http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=15017

  Jakub Sawa 25 kwietnia 2012, 10:40

  lecą strony linkowane z precli ale nie wiemy z jakich precli ?
  z tekstem generowanym automatem o bezsensownej treści ?
  czy z precli gdzie teksty pisze człowiek i mają sens i logikę i tematyczne linki ?
  to o czym pisze guglarz to 100% spam – http://googlepolska.blogspot.com/2012/04/kolejny-krok-w-kierunku-promowania.html
  i tutaj zgodzę się że tego typu strony powinny polecieć :)

  Przemek Sztal 25 kwietnia 2012, 11:03

  No tak. Chodziło mi tylko o to, że ten “typowy precelek” z przykładu Google pokazywał dość jaskrawą sytuację :)

  geogis 25 kwietnia 2012, 11:20

  U mnie dzisiaj spadek o 30 pozycji a w sumie nie używam żadnych precli czy spamu na stronie :(

  Marek ;) 26 kwietnia 2012, 21:18

  https://www.google.pl/search?q=sto%C5%82y+ogrodowe świetna robota Kaspar… No cudnie… A wartościowe strony bez SWL, SPAM, PRECLI poleciały :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii