16 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Ostatnimi czasy już kilka razy taki temat pojawił się na Forum. Dotyczył on sytuacji, gdzie Google indeksował stronę w sposób nietypowy, tzn. z przedrostkiem “ww” – zamiast “www” lub bez.

Kiedy taka sytuacja może wystąpić? Co najmniej w dwóch przypadkach.

1) Przez przypadek stworzyliśmy sobie subdomenę “ww” i została ona zaindeksowana przez Google – tę sytuację łatwo jest jednak wykluczyć, ponieważ po kliknięciu w link w wynikach wyszukiwania trafilibyśmy na stronę tej subdomeny i od razu “wszystko stałoby się jasne”. Powiedziałbym, że występuje ona teoretycznie.

2) W każdym z przypadków, z którymi do tej pory miałem do czynienia, występowała druga sytuacja – błąd popełniał sam właściciel strony, podając adres jej zamiast z “www” z “ww”. Dotyczyło to np. aukcji na Allegro, która to aukcja z racji popularności serwisu została zaindeksowana, a wraz z nią i błędny adres strony. Temat łatwy do wychwycenia – po wpisaniu adresu strony z “ww” wyświetlał się link aukcyjny, na którym był umieszczony błędny adres (w kopii strony – właściwa aukcja była już wyindeksowana).

Dlatego należy uważać podając nasz adres w Sieci – Google bowiem zaindeksować może go błędnie zgodnie z zasadą, że do indeksacji adresu wystarczy, aby gdzieś w Internecie znajdowały się linki prowadzące do … złej wersji serwisu strony.

Na całe szczęście temat jest “mało bolesny” – wystarczy, po stwierdzeniu takiej sytuacji, usunąć złe adresy (linki ze złymi adresami) ze stron, na których zostały one opublikowane. A jeżeli już aukcja trafiła do archiwum – pozostaje nam tylko spokojnie poczekać na jej wyindeksowanie – w przypadku dużych, renomowanych serwisów proces ten trwa szybko.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii