Wyszukiwarka Google

Moja strona jest indeksowana częściowo jako http://www …. a częściowo jako http:// …

Taka sytuacja występuje w sytuacji, kiedy zapominamy o ustawieniu przekierowania 301 na wybrany wariant adresu naszego serwisu – lub/i nie wskażemy w panelu Narzędzi Google dla Webmasterów preferowanego adresu witryny.

W opisanej sytuacji Google widzi dwie wersje strony i indeksuje tę, na którą „ma ochotę”. :) Po pewnym czasie jednak może „zmienić zdanie” – np. zaindeksował stronę z przedrostkiem www, a pozyskaliśmy sporo linków z jakiegoś serwisu BEZ www – i uznać, że preferowanym adresem jest teraz adres BEZ www.

Nie jest wykluczone, że strona może w takich sytuacjach  „pojawiać się i znikać” w SERPach.  To z kolei będzie prowadzić do częściowego wyindeksowania stron serwisu i spadku ruchu organicznego  – a co to znaczy dla np. sklepu internetowego, już nie wspominam :).

Aby uniknąć opisanego zagrożenia najlepiej jest dokonywać przekierowania poprzez 301 oraz Narzędzia, gdzie wskażemy preferowany adres naszej strony. Znajomość przekierowania 301 może się nam jednak przydać na przyszłość, warto je poznać bliżej – nie możemy bowiem poprzez Narzędzia przekierować strony z jednego adresu na subdomenę innego adresu – tutaj już bez przekierowania 301 się nie obejdzie.

Przy okazji, jak mówimy o ustawianiu preferowanej wersji adresu strony, warto pamiętać o przekierowaniu 301 ze strony index.php/index.htm/index.html. Niedopełnienie tego obowiązku też może nam na jakiś czas „wyrzucić” stronę główną z indeksu. Ostatnio bardzo często ten problem jest poruszany na Forum Pomocy Google dla Webmasterów :)

GD Star Rating
loading...
Moja strona jest indeksowana częściowo jako http://www .... a częściowo jako http:// ..., Moja strona jest indeksowana częściowo jako http://www .... a częściowo jako http:// ..., 10.0 out of 10 based on 1 rating Moja strona jest indeksowana częściowo jako http://www .... a częściowo jako http:// ...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *