Search Console

Mobile-first indexing enabled for XXX – Google wdraża w Polsce zmianę sposobu prezentowania wyników wyszukiwania

Stało się – Google rozpoczęło rozsyłanie komunikatów poprzez Search Console o zmianie sposobu kształtowania SERPów – tzw. mobile-first indexing w Polsce staje się faktem:


Zgodnie z zapowiedziami od teraz dla wskazanej w powiadomieniu strony Google będzie wykorzystywać jej mobilną wersję w celach indeksowania oraz ustalania jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Googlebot will now use the mobile version of your site for indexing and ranking, to better help our (primarily mobile) users find what they’re looking for

Jeżeli Twoja witryna nie ma jeszcze wersji mobilnej to już ostatni dzwonek na zmiany – nie wiadomo, kiedy proces przejścia z indeksowania wersji dektopowych na mobilne się zakończy, ale jeżeli nie dopilnujemy zgodności budowy serwisu zgodnie z aktualnymi trendami to za chwilę okaże się, że nasza strona po prostu zniknie z wyników wyszukiwania, co w praktyce oznaczać będzie zmniejszenie ruchu z organica (możliwe, że do zera – nie wiadomo, jak Google się będzie zachowywał w praktyce).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1362 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *