17 maja 2018 | Aktualizacja: 13 marca 2020
Search Console

Stało się – Google rozpoczęło rozsyłanie komunikatów poprzez Search Console o zmianie sposobu kształtowania SERPów – tzw. mobile-first indexing w Polsce staje się faktem:


Zgodnie z zapowiedziami od teraz dla wskazanej w powiadomieniu strony Google będzie wykorzystywać jej mobilną wersję w celach indeksowania oraz ustalania jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Googlebot will now use the mobile version of your site for indexing and ranking, to better help our (primarily mobile) users find what they’re looking for

Jeżeli Twoja witryna nie ma jeszcze wersji mobilnej to już ostatni dzwonek na zmiany – nie wiadomo, kiedy proces przejścia z indeksowania wersji dektopowych na mobilne się zakończy, ale jeżeli nie dopilnujemy zgodności budowy serwisu zgodnie z aktualnymi trendami to za chwilę okaże się, że nasza strona po prostu zniknie z wyników wyszukiwania, co w praktyce oznaczać będzie zmniejszenie ruchu z organica (możliwe, że do zera – nie wiadomo, jak Google się będzie zachowywał w praktyce).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii