4 lipca 2011 | Aktualizacja: 19 lipca 2017
Optymalizacja stron

Pod koniec zeszłego tygodnia Google umożliwiło nam (w końcu) śledzenie zachowania osób, które trafiają na naszą stronę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Można już badać takie zachowania. Szczegóły znajdziemy w odpowiedniej zakładce

Media społecznościowe w Google Analytics - nowe statystyki już dostępne

Mamy dostępne 3 zakładki:

1) Przywiązanie – od razu po wejściu dostępna jest szybka statystyka pokazująca dane o tych odwiedzinach, w czasie których trwania użytkownicy używali np. przycisków Google +1. Wraz z takimi danymi, jak czas pobytu na stronie, współczynnik odrzuceń itp. – od razu z możliwością porównania do odwiedzin “niespołecznościowych”.

2) Działanie – ile razu użyto np. przycisku Google +1 w badanym okresie. Ciekawy jestem, jak będzie wyglądał trend w porównaniu do Facebook’a…

3) Strony – strony w serwisie, które są najbardziej “społecznościowe”, czyli trafiają do użytkowników, powodując odpowiednie “działania społecznościowe” – klikanie  Google +1, Facebooka czy Twittera.

Miłego śledzenia statystyk :)

Od teraz możemy badać zachowanie użytkowników na naszej stronie.

Bardzo ważne – standardowo mamy zaimplementowane narzędzie do śledzenia Google +1, jeżeli interesuje nas Facebook czy Tweeter musi sobie sami zatroszczyć się o implementację odpowiednich kodów na stronie – szczegóły dostępne są na odpowiedniej stronie.

 

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii