Optymalizacja stron
4 lipca 2011

Pod koniec zeszłego tygodnia Google umożliwiło nam (w końcu) śledzenie zachowania osób, które trafiają na naszą stronę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Można już badać takie zachowania. Szczegóły znajdziemy w odpowiedniej zakładce

Media społecznościowe w Google Analytics - nowe statystyki już dostępne

Mamy dostępne 3 zakładki:

1) Przywiązanie – od razu po wejściu dostępna jest szybka statystyka pokazująca dane o tych odwiedzinach, w czasie których trwania użytkownicy używali np. przycisków Google +1. Wraz z takimi danymi, jak czas pobytu na stronie, współczynnik odrzuceń itp. – od razu z możliwością porównania do odwiedzin „niespołecznościowych”.

2) Działanie – ile razu użyto np. przycisku Google +1 w badanym okresie. Ciekawy jestem, jak będzie wyglądał trend w porównaniu do Facebook’a…

3) Strony – strony w serwisie, które są najbardziej „społecznościowe”, czyli trafiają do użytkowników, powodując odpowiednie „działania społecznościowe” – klikanie  Google +1, Facebooka czy Twittera.

Miłego śledzenia statystyk :)

Od teraz możemy badać zachowanie użytkowników na naszej stronie.

Bardzo ważne – standardowo mamy zaimplementowane narzędzie do śledzenia Google +1, jeżeli interesuje nas Facebook czy Tweeter musi sobie sami zatroszczyć się o implementację odpowiednich kodów na stronie – szczegóły dostępne są na odpowiedniej stronie.

 

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii