21 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Przyznam, że zaczyna się to robić wygodne – wczoraj nawigacja od Google, darmowa (jestem po pierwszych testach – pozytywnie) a dzisiaj czytam, że Google poinformuje mnie, jeżeli będę miał na swoim komputerze malware.

 

Google ostrzega przed malware znajdującym się na komputerze

Jak przeczytamy na oficjalnym blogu Google jest to działanie świadome – zauważono bowiem, że niektóre komputery generują pewny (domyślnie chyba duży) ruch na serwerach Google

This particular malware causes infected computers to send traffic to Google through a small number of intermediary servers called “proxies.” We hope that by taking steps to notify users whose traffic is coming through these proxies, we can help them update their antivirus software and remove the infections.

i właśnie ta przyczyna sprawiła, że niektóre osoby mogły zobaczyć opisany powyżej ekran. A za wszystkim, według ostatnich informacji stoi jakiś „fake antywirus” – czyli program, który nie jest prawdziwym antywirusem. Po zainstalowaniu … zaraża komputer osoby, która uwierzyła, że jest prawdziwym programem antywirusowym (stąd określenie „fake”).

Przyznam, że jest to ciekawe rozwiązanie – po raz pierwszy Google informuje o tym, ze mamy problemy z naszym komputerem (do tej pory sygnały dotyczyły naszej strony internetowej, czyli serwera). Warto tutaj przypomnieć, że sami w każdej chwili  możemy dowiedzieć się, co w naszym kompie „piszczy”. Już od pewnego czasu można sprawdzić, czy komputer nie jest zainfekowany.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii