Wyszukiwarka Google

Malware na komputerze? Bez obaw – Google „da cynk”

Przyznam, że zaczyna się to robić wygodne – wczoraj nawigacja od Google, darmowa (jestem po pierwszych testach – pozytywnie) a dzisiaj czytam, że Google poinformuje mnie, jeżeli będę miał na swoim komputerze malware.

 

Google ostrzega przed malware znajdującym się na komputerze

Jak przeczytamy na oficjalnym blogu Google jest to działanie świadome – zauważono bowiem, że niektóre komputery generują pewny (domyślnie chyba duży) ruch na serwerach Google

This particular malware causes infected computers to send traffic to Google through a small number of intermediary servers called “proxies.” We hope that by taking steps to notify users whose traffic is coming through these proxies, we can help them update their antivirus software and remove the infections.

i właśnie ta przyczyna sprawiła, że niektóre osoby mogły zobaczyć opisany powyżej ekran. A za wszystkim, według ostatnich informacji stoi jakiś „fake antywirus” – czyli program, który nie jest prawdziwym antywirusem. Po zainstalowaniu … zaraża komputer osoby, która uwierzyła, że jest prawdziwym programem antywirusowym (stąd określenie „fake”).

Przyznam, że jest to ciekawe rozwiązanie – po raz pierwszy Google informuje o tym, ze mamy problemy z naszym komputerem (do tej pory sygnały dotyczyły naszej strony internetowej, czyli serwera). Warto tutaj przypomnieć, że sami w każdej chwili  możemy dowiedzieć się, co w naszym kompie „piszczy”. Już od pewnego czasu można sprawdzić, czy komputer nie jest zainfekowany.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *