26 lutego 2011 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO

Wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale ukrywanie linków do Klientów na swojej strony (nie tylko poprzez nadanie im koloru tła czy ukrycia, ale i poprzez wrzucanie linków na stronie w miejscu, gdzie mamy tło “w kratkę”) czy wręcz wrzucanie w stopkę strony firmowej SWLa czy listy linków do swoich Klientów, to już lekka przesada. Rozumiem chęć podciągnięcia stron Klientów w SERPach – jednak dla mnie firma, która praktykuje takie działania zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny – co najmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze – naraża na reputację swoją witrynę. jak wiadomo, Google “lubi” szukać linków nietematycznych zwłaszcza w stopce – ze względu na fakt, że głównie tam znajdują się systemy wymiany linków. Jeżeli zatem ktoś świadomie to robi, w dodatku na swojej stronie – i do tego zajmuje się jeszcze SEO – to pozostawiam to już bez komentarza. Potencjalny Klient takiej firmy niech sobie zada tylko pytanie, czy skoro nie potrafi ona zadbać o własną stronę, narażając ją na konsekwencję nałożenia przez Google filtra, to … czy zadba należycie o jego stronę?

Po drugie – takie działanie naraża bezpośrednio stronę Klienta na konsekwencje. Jeżeli konkurent albo pracownik SQT w Google trafi na taką stronę, nie jest wykluczone, że nie “pogrzebie głębiej” – a to oznacza, że strona Klienta straci nie tylko linki ze strony “firmy SEO, ale i linki umieszczone w podobny sposób na innych stronach, co sprawi, że strona spadnie w wynikach wyszukiwania Google. A ponieważ spadnie, zatem … będzie zmuszona od nowa zacząć zdobywać linki – proces pozycjonowania zacznie się od nowa, a my stracimy sporo czasu, zaczynając wszystko od nowa.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że umieszczając na stronie linki do Klientów informujemy konkurencję o tym, kogo się pozycjonuje. A to już jest “strzał w kolano” z punktu widzenia nie SEO, ale marketingu w ogóle – nie powinno się informować o tym konkurencji. Powinna ona zobaczyć już końcowy efekt, w postaci … TOP1 :)

Reasumując – sprawdź stronę firmy SEO przed podpisaniem umowy :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  gdaq 28 lutego 2011, 9:31

  Moze skusic sie podac link do strony takiej firmy. Chcialbym obejrzec taak perelke

  Seo-Profi 28 lutego 2011, 10:07

  Nie chcę rzucać tutaj “linkami” – wystarczy wpisać w Google “pozycjonowanie+jakieś_miasto” – jest tego trochę, także i w tych dużych miejscowościach można to zaobserwować…

  gripek 1 marca 2011, 12:20

  Mam nadzieje, że robią tak tylko “małoletni pozycjonerzy” …

  Seo-Profi 1 marca 2011, 12:55

  Zdziwiłbyś się :) – przejrzyj sobie strony w dużych miastach firm zajmujących się pozycjonowaniem – to nie są “małolaty”…

  Elvis 23 marca 2011, 20:30

  Metody pozycjonowania są takie a nie inne nikt na to nic nie poradzi, jednak to reklama, w która warto zainwestować. Wystarczy obejrzeć badanie pokazujące ilość kliknięć w danych obszarach wyszukiwarki. Wnioski się same narzucają.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii