Branża SEO
26 lutego 2011

Wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale ukrywanie linków do Klientów na swojej strony (nie tylko poprzez nadanie im koloru tła czy ukrycia, ale i poprzez wrzucanie linków na stronie w miejscu, gdzie mamy tło „w kratkę”) czy wręcz wrzucanie w stopkę strony firmowej SWLa czy listy linków do swoich Klientów, to już lekka przesada. Rozumiem chęć podciągnięcia stron Klientów w SERPach – jednak dla mnie firma, która praktykuje takie działania zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny – co najmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze – naraża na reputację swoją witrynę. jak wiadomo, Google „lubi” szukać linków nietematycznych zwłaszcza w stopce – ze względu na fakt, że głównie tam znajdują się systemy wymiany linków. Jeżeli zatem ktoś świadomie to robi, w dodatku na swojej stronie – i do tego zajmuje się jeszcze SEO – to pozostawiam to już bez komentarza. Potencjalny Klient takiej firmy niech sobie zada tylko pytanie, czy skoro nie potrafi ona zadbać o własną stronę, narażając ją na konsekwencję nałożenia przez Google filtra, to … czy zadba należycie o jego stronę?

Po drugie – takie działanie naraża bezpośrednio stronę Klienta na konsekwencje. Jeżeli konkurent albo pracownik SQT w Google trafi na taką stronę, nie jest wykluczone, że nie „pogrzebie głębiej” – a to oznacza, że strona Klienta straci nie tylko linki ze strony „firmy SEO, ale i linki umieszczone w podobny sposób na innych stronach, co sprawi, że strona spadnie w wynikach wyszukiwania Google. A ponieważ spadnie, zatem … będzie zmuszona od nowa zacząć zdobywać linki – proces pozycjonowania zacznie się od nowa, a my stracimy sporo czasu, zaczynając wszystko od nowa.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że umieszczając na stronie linki do Klientów informujemy konkurencję o tym, kogo się pozycjonuje. A to już jest „strzał w kolano” z punktu widzenia nie SEO, ale marketingu w ogóle – nie powinno się informować o tym konkurencji. Powinna ona zobaczyć już końcowy efekt, w postaci … TOP1 :)

Reasumując – sprawdź stronę firmy SEO przed podpisaniem umowy :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

gdaq 28 lutego 2011, 9:31

Moze skusic sie podac link do strony takiej firmy. Chcialbym obejrzec taak perelke

Seo-Profi 28 lutego 2011, 10:07

Nie chcę rzucać tutaj „linkami” – wystarczy wpisać w Google „pozycjonowanie+jakieś_miasto” – jest tego trochę, także i w tych dużych miejscowościach można to zaobserwować…

gripek 1 marca 2011, 12:20

Mam nadzieje, że robią tak tylko „małoletni pozycjonerzy” …

Seo-Profi 1 marca 2011, 12:55

Zdziwiłbyś się :) – przejrzyj sobie strony w dużych miastach firm zajmujących się pozycjonowaniem – to nie są „małolaty”…

Elvis 23 marca 2011, 20:30

Metody pozycjonowania są takie a nie inne nikt na to nic nie poradzi, jednak to reklama, w która warto zainwestować. Wystarczy obejrzeć badanie pokazujące ilość kliknięć w danych obszarach wyszukiwarki. Wnioski się same narzucają.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii