linki przychodzące

Linki przychodzące nazywane są inaczej backlinkami (z ang. backlinks) to odnośniki, jakie znajdują się “gdzieś w Sieci”, a które prowadzą do danej strony internetowej.

Linki przychodzące odgrywają bardzo ważna rolę w wyszukiwarce Google, ponieważ są jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na pozycje w wyszukiwarce linkowanej strony. Od kwietnia 2012 należy z większą uwagą podchodzić do zdobywania linków przychodzących, ponieważ Google, od wprowadzenia update'u pod nazwą Pingwin, lepiej niż w przeszłości wyłapuje te odnośniki, które są niskiej jakości. W konsekwencji strona traci swoje wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co od razu odbija się negatywnie na ruchu z wyszukiwarki. jeden link umieszczony na mocnej domenie często znaczy więcej niż tysiące “śmieciowych linków” – z systemów wymiany linków (SWLi) czy sygnaturek na forach.

Wiele osób nie dba o jakość linków przychodzących. Niestety, do tego grona zalicza się też wiele firm SEO, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie prace są wykonywane w ramach pozycjonowania – brak takich informacji (lub zasłanianie się przed ich udzieleniem tzw. “know-how” to sygnał, że coś jest nie tak…

Właściwa analiza linków przychodzących zawsze wymaga dużego nakładu pracy i doświadczenia, co wynika ze specyfiki zagadnienia.

Chcesz, abym przeanalizował linki przychodzące do Twojej strony?

Tak, chcę >

GD Star Rating
loading...
Analiza linków prowadzących do strony wykazuje spadek ich ilości, a pozycje ... rosną

4.0103

GD Star Rating
loading...