Search Console

Strony z linkami do naszej witryny można wyeksportować z Narzędzi z datą ich odkrycia przez Google

Nie zwróciłem do tej pory na to uwagi, ale musi to być w miarę świeże. Otóż w Narzędziach Google dla Webmasterów można teraz wyeksportować strony, na których znajdują się linki prowadzące do naszej witryny – wraz z datami odkrycia tego linku (oczywiście przykładowe).

 

Jak pobrać linki prowadzące do naszej strony z Narzędzi Google

 

Możemy wybrać rodzaj eksportu – CSV lub (oczywiście) Dokumenty Google.

 

Wybierz format pobierania

 

Polecam drugie rozwiązanie – jest bardziej czytelne. Może dlatego, że używam OpenOffice’a i otrzymany CSV (mimo że w podglądzie jego struktura była poprawna – odpowiednio poustawiane separatory) jednak… po otwarciu  rozsypał mi się.

Swoją drogą nie wiem, po co jest drugi przycisk, skoro eksport daje dokładnie to samo, co trzeci (w którym dochodzi tylko kolumna z datą odkrycia strony z linkiem prowadzącym do naszej witryny). W dodatku nazewnictwo trzeciego przycisku jest mylne – jak robiłem eksport, otrzymywałem adresy z tak odległego okresu jak chociażby rok … 2007.

Nieważne. Teraz można zaparzyć kawę i …. analizować linki. Przydałyby sie jeszcze anchory, rozbicie na dofollow i nofollow itp. itd. :)

Edit

A jednak to „świeżynka”…

 

GD Star Rating
loading...
Strony z linkami do naszej witryny można wyeksportować z Narzędzi z datą ich odkrycia przez Google, Strony z linkami do naszej witryny można wyeksportować z Narzędzi z datą ich odkrycia przez Google, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Strony z linkami do naszej witryny można wyeksportować z Narzędzi z datą ich odkrycia przez Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

TrueVanDal 18 lipca 2012, 8:13

Witam. To mój pierwszy komentarz na tym blogu choć czytam go już od kilku miesięcy (bardzo fajne wpisy).

Jeśli chodzi o import do OpenOffica z pliku CSV to u mnie po ustawieniu znaku separacji na przecinek, separator tekstu na ” (cudzysłów) oraz zaznaczonej opcji „Pole w cudzysłowie jako tekst” dane zaimportowały się poprawnie. Niemniej różnie może być.

Pozdrawiam.

Seo-Profi 18 lipca 2012, 9:21

Cześć. Dzieki za feedback, to miło :)
Sprawdziłem to, co napisałeś i … poszło. Do tej pory kierowałem się zawsze podglądem w dolnej częsci okienka importu – jak było poprawnie ustawione, to zawsze było dobrze. Teraz będę sprawdzał, w razie „rozsypek” w przyszłości, także i ten wariant :)

Hicarian 18 lipca 2012, 14:42

Być może jestem ślepy, ale dopiero twój wpis mi uświadomił o tej funkcji. Zastanawiam się tylko od kiedy jest ta możliwość. W pewnym sensie pomaga to zrozumieć pewne fluktuacje a nawet filtry dla domen. Dzięki tej „ścieżce” można świetnie odtworzyć historię linków „zaliczanych” przez Google.

Seo-Profi 18 lipca 2012, 14:50

Od chyba …. wczoraj?

Mati 19 lipca 2012, 18:18

Fajna sprawa z tym exportem dokumentów Google’a!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *