17 lipca 2012
Search Console

Nie zwróciłem do tej pory na to uwagi, ale musi to być w miarę świeże. Otóż w Narzędziach Google dla Webmasterów można teraz wyeksportować strony, na których znajdują się linki prowadzące do naszej witryny – wraz z datami odkrycia tego linku (oczywiście przykładowe).

 

Jak pobrać linki prowadzące do naszej strony z Narzędzi Google

 

Możemy wybrać rodzaj eksportu – CSV lub (oczywiście) Dokumenty Google.

 

Wybierz format pobierania

 

Polecam drugie rozwiązanie – jest bardziej czytelne. Może dlatego, że używam OpenOffice’a i otrzymany CSV (mimo że w podglądzie jego struktura była poprawna – odpowiednio poustawiane separatory) jednak… po otwarciu  rozsypał mi się.

Swoją drogą nie wiem, po co jest drugi przycisk, skoro eksport daje dokładnie to samo, co trzeci (w którym dochodzi tylko kolumna z datą odkrycia strony z linkiem prowadzącym do naszej witryny). W dodatku nazewnictwo trzeciego przycisku jest mylne – jak robiłem eksport, otrzymywałem adresy z tak odległego okresu jak chociażby rok … 2007.

Nieważne. Teraz można zaparzyć kawę i …. analizować linki. Przydałyby sie jeszcze anchory, rozbicie na dofollow i nofollow itp. itd. :)

Edit

A jednak to “świeżynka”…

 

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  TrueVanDal 18 lipca 2012, 8:13

  Witam. To mój pierwszy komentarz na tym blogu choć czytam go już od kilku miesięcy (bardzo fajne wpisy).

  Jeśli chodzi o import do OpenOffica z pliku CSV to u mnie po ustawieniu znaku separacji na przecinek, separator tekstu na ” (cudzysłów) oraz zaznaczonej opcji “Pole w cudzysłowie jako tekst” dane zaimportowały się poprawnie. Niemniej różnie może być.

  Pozdrawiam.

  Seo-Profi 18 lipca 2012, 9:21

  Cześć. Dzieki za feedback, to miło :)
  Sprawdziłem to, co napisałeś i … poszło. Do tej pory kierowałem się zawsze podglądem w dolnej częsci okienka importu – jak było poprawnie ustawione, to zawsze było dobrze. Teraz będę sprawdzał, w razie “rozsypek” w przyszłości, także i ten wariant :)

  Hicarian 18 lipca 2012, 14:42

  Być może jestem ślepy, ale dopiero twój wpis mi uświadomił o tej funkcji. Zastanawiam się tylko od kiedy jest ta możliwość. W pewnym sensie pomaga to zrozumieć pewne fluktuacje a nawet filtry dla domen. Dzięki tej “ścieżce” można świetnie odtworzyć historię linków “zaliczanych” przez Google.

  Seo-Profi 18 lipca 2012, 14:50

  Od chyba …. wczoraj?

  Mati 19 lipca 2012, 18:18

  Fajna sprawa z tym exportem dokumentów Google’a!

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii