24 czerwca 2011 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Optymalizacja stron

Dzisiaj, przed kolejną dawką postów, które mam nadzieję jutro i pojutrze opublikować, krótko o jednej wtyczce do WordPressa, która pozwala na zachowanie pewnej kontroli nad przepływem PageRanku w obrębie bloga postawionego na WordPressie.

Link Juice Keeper to fajna, prosta wtyczka, pozwalająca nam na utrzymanie porządku z niedziałającymi stronami. W przypadku wykrycia takiej strony jest od razu ustanawiane przekierowanie 301 na stronę główną.

Jeżeli ktoś chce mieć proste rozwiązanie w tym zakresie, warto się nad nią zastanowić. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale dla osób, które chcą się mało przykładać w zakresie optymalizacji serwisu pod kątem niedziałających linków, przedkładając automatyzm nad “ręczną pracą”, z pewnością wtyczka będzie warta przynajmniej przetestowania.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Colin 24 czerwca 2011, 22:59

  Wysyłanie kodu 301 zamiast 404 jest niezgodne z z RFC 1945 i 2616. Na przykład, jeżeli ktoś w odtwarzaczu audio wpisze link do nieistniejącego pliku .mp3 na twoim serwerze, może usłyszeć HTML strony głównej zinterpretowany jako dźwięk.

  Jeśli takie przekierowanie obejmuje favicon.ico, obciążenie serwera zwiększa się dwukrotnie.

  Przekierowania 301 są zapisywane w cache przeglądarki, co też może być niepożądane.

  Seo-Profi 25 czerwca 2011, 0:08

  Czyli taka wtyczka jest złym rozwiązaniem … Dzięki Colin za zwrócenie uwagi.

  Zatem pozostanie wtyczka Redirection http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/. Dba o to, aby przy zmienianiu adresów url system sam tworzył 301. Można też oczywiście robić to ręcznie. UWAGA! Dwa razy miałem sytuację, gdzie 301 poszła ze strony główną na podstronę. Zatem jak już zdecydujecie się na jej używanie i nie będziecie mogli wejść na HomePage – sprawdźcie, czy czasem w ustawieniach nie ma 301 ze strony głównej na inną podstronę :)

  Colin 24 czerwca 2011, 23:06

  Inny problem: Internet Explorer może włączać/wyłączać cookies na podstawie P3P. Po ustawieniu takiego przekierowania plik https://blog.seo-profi.pl/w3c/p3p.xml istnieje, ale zawiera bzdury.

  Colin 25 czerwca 2011, 0:20

  Tak, chyba że dodasz blokadę cache (np. nagłówek Expires: Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 GMT) i ograniczysz takie przekierowania do odpowiednich przestrzeni adresowych np. /tytul-wpisu/ gdzie tytuł wpisu zawiera tylko znaki [a-z0-9-].

  Seo-Profi 25 czerwca 2011, 0:23

  Zapewne nie wszystkich przekonasz, że nie warto używać takiej wtyczki, no ale jak ktoś myśli poważnie o swojej stronie, to powinien rzeczywiście zadbać o nią trochę inaczej.
  Jeszcze raz dziękuję Colin za trafne uwagi :)

  strona 24 listopada 2014, 10:25

  Znakomita blog naprawde – duzo sie dowiedziałem

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii