11 marca 2010 | Aktualizacja: 7 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Kupując domenę nie zawsze sprawdzamy, co się z nią kiedyś działo, np. jaki serwis na niej był postawiony. Bywa, że “polujemy” na jakiś adres i nagle widzimy, że … jest wolny! Szybko logujemy się u swojego providera na koncie, rezerwujemy domenę, opłacamy, stawiamy serwis i … po pewnym czasie ze zdziwieniem widzimy, że niby wszystko jest w porządku, ale strona “za nic” nie chce się pojawić w SERPach.  Po sprawdzeniu dokładnym, z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzamy, że na domenę jest nałożony ban. I co teraz?

Na całe szczęście, jeżeli jesteśmy nowym właścicielem domeny, sytuacja nie jest tak tragiczna, jakby to mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Google przewidziało taką sytuację i umożliwia nowym właścicielom szybkie “wyczyszczenie” złej historii naszego nowego adresu poprzez  zgłoszenie zbanowanej domeny do ponownego rozpatrzenia w Narzędziach dla Webmasterów, gdzie należy napisać, że jesteśmy nowym właścicielem domeny i w związku z tym prosimy o “niepokutowanie za jej dawne grzechy”.

Z opinii, jakie znalazłem na kilku forach, wynika, że dosyć szybko Google przychyla się do naszej prośby i możemy cieszyć się jej obecnością w indeksie wyszukiwarki.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii