Wyszukiwarka Google

„Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem”. Czy da się ją pozycjonować?

Kupując domenę nie zawsze sprawdzamy, co się z nią kiedyś działo, np. jaki serwis na niej był postawiony. Bywa, że „polujemy” na jakiś adres i nagle widzimy, że … jest wolny! Szybko logujemy się u swojego providera na koncie, rezerwujemy domenę, opłacamy, stawiamy serwis i … po pewnym czasie ze zdziwieniem widzimy, że niby wszystko jest w porządku, ale strona „za nic” nie chce się pojawić w SERPach.  Po sprawdzeniu dokładnym, z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzamy, że na domenę jest nałożony ban. I co teraz?

Na całe szczęście, jeżeli jesteśmy nowym właścicielem domeny, sytuacja nie jest tak tragiczna, jakby to mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Google przewidziało taką sytuację i umożliwia nowym właścicielom szybkie „wyczyszczenie” złej historii naszego nowego adresu poprzez  zgłoszenie zbanowanej domeny do ponownego rozpatrzenia w Narzędziach dla Webmasterów, gdzie należy napisać, że jesteśmy nowym właścicielem domeny i w związku z tym prosimy o „niepokutowanie za jej dawne grzechy”.

Z opinii, jakie znalazłem na kilku forach, wynika, że dosyć szybko Google przychyla się do naszej prośby i możemy cieszyć się jej obecnością w indeksie wyszukiwarki.

GD Star Rating
loading...
"Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?, "Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?, 1.0 out of 10 based on 2 ratings "Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *