Wyszukiwarka Google
11 marca 2010

Kupując domenę nie zawsze sprawdzamy, co się z nią kiedyś działo, np. jaki serwis na niej był postawiony. Bywa, że „polujemy” na jakiś adres i nagle widzimy, że … jest wolny! Szybko logujemy się u swojego providera na koncie, rezerwujemy domenę, opłacamy, stawiamy serwis i … po pewnym czasie ze zdziwieniem widzimy, że niby wszystko jest w porządku, ale strona „za nic” nie chce się pojawić w SERPach.  Po sprawdzeniu dokładnym, z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzamy, że na domenę jest nałożony ban. I co teraz?

Na całe szczęście, jeżeli jesteśmy nowym właścicielem domeny, sytuacja nie jest tak tragiczna, jakby to mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Google przewidziało taką sytuację i umożliwia nowym właścicielom szybkie „wyczyszczenie” złej historii naszego nowego adresu poprzez  zgłoszenie zbanowanej domeny do ponownego rozpatrzenia w Narzędziach dla Webmasterów, gdzie należy napisać, że jesteśmy nowym właścicielem domeny i w związku z tym prosimy o „niepokutowanie za jej dawne grzechy”.

Z opinii, jakie znalazłem na kilku forach, wynika, że dosyć szybko Google przychyla się do naszej prośby i możemy cieszyć się jej obecnością w indeksie wyszukiwarki.

GD Star Rating
loading...
"Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?, "Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?, 4.0 out of 10 based on 3 ratings "Kupiłem zbanowaną domenę, o czym nie wiedziałem". Czy da się ją pozycjonować?
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii