23 kwietnia 2012 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2012
Optymalizacja stron

Dostałem dzisiaj kilka ciekawych książek, z którymi chciałbym się zapoznać, a następnie je Wam przybliżyć na łamach mojego bloga.

1. “Przetestuj ją sam” – Steve Krug. Autor światowego bestsellera, wydanego w 2006 roku w Helionie na temat funkcjonalności stron www: “Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych”. Zapowiada się ciekawie… mało jest na rynku pozycji z web-usability.

2. “The smashing Book #2”. Kolejna część bestsellera “Smashing Book” – książki przedstawiającej zasady, jakimi powinni kierować się osoby tworzące strony WWW, jeżeli chcą, aby użytkownicy klikali tam, “gdzie trzeba”

3. “Cała Prawda. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych” – Rebecca Lieb. Autorka przez wiele lat była wiceprezesem i redaktorem naczelnym m.in. SearchEngineWatch.com. Kto śledzi zagraniczne serwisy internetowe zna ten adres bardzo dobrze.

4. “Prostota i uzyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych” – Giles Colborne. Autor pomaga tworzyć proste i użyteczne serwisy takim firmom jak Vodafone, Marriott, Nokia czy Jaguar. Chyba więcej nie trzeba pisać :)

Jak widać wstępnie pozycje wyglądają interesująco, sprawdzę je “w praniu” – i napiszę o nich kilka słów później na blogu.

Jeżeli któraś pozycja już teraz Ciebie zainteresowała nie czekaj na recenzję tylko skorzystaj z faktu, że przez 3 dni większość książek w Helionie jest obniżona o 20% – i kup je teraz !

Książek jest kilka i od którejś muszę zacząć zapraszam do krótkiej ankiety, która “pomoże mi” zająć się nimi we właściwej kolejności. Zachęcam do głosowania :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii