Branża SEO

wpolscemamymocneseo – konkurs Master of Seo 2011

Na początku stycznia br. wystartował w Polsce konkurs Master of SEO 2011. Zgodnie z zapisami na stronie wymagania stawiane domenom biorącym udział w konkursie są następujące:

1.Domeny nie mogą posiadać historii  (archive.org , backlinki )
2.Domeny nie mogą być przechwyconymi domenami
3.Domeny muszą zostać zarejestrowane pomiedzy 04.01.2011 a 04.04.2011
4.Dozwolone są dowolne techniki pozycjonowania
5.Zwyciezca konkursu bedzie osoba ktora 04.04.2011 o godzinie 00:00 znajdować się bedzie na miejscu nr 1 w Google.pl

Nagroda – jedna jedyna – to APPLE iPad 64GB Wi-Fi + 3G.

No i co z tego? No i … nie ma co ukrywać – będziemy mieli(im bliżej początku kwietnia)/mamy do czynienia ze „spamowaniem na potęgę”. Wystarczy popatrzyć na zapis z punktu 4. Aby dowiedzieć się, jak wygląda obecnie kwestia popularności konkursowej frazy wystarczy wpisać w Google wpolscemamymocneseo – na dzień dzisiejszy (01-02-2011) wyszukiwarka zwraca już 115.000 wyników – a 4 stycznia było ich zaledwie 2500….

Jakoś nie jestem przekonany do tego typu „konkursów”. Nie wnoszą niczego konstruktywnego do Internetu, poza wieloma „sztucznymi stronami”, które obecnie Google mocno indeksuje. Owszem, konkurs SEO miałby w Polsce rację bytu, ale jedynie wtedy, gdyby przyświecała mu jakaś wyższa idea, np. zbudowanie w ciągu jednego roku wartościowego serwisu z wybranej dziedziny. Dziedziny wybranej najlepiej po konsultacjach. I nawet Google mogłoby patronować to przedsięwzięcie, gdyby cel był słuszny – np. pomoc w walce z nowotworami. Po takim konkursie w sieci zostałoby sporo witryn, które mogłyby propagować pewne zachowania w społeczeństwie – wystarczy zobaczyć, do czego doprowadziła inicjatywa, jaką jest … Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
A tak – mamy „zabawę”, po której w Sieci zostanie wiele śmieci, zabawę, w której nagrodę dostanie zwycięzca za … – no właśnie, za co?
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

jack 2 lutego 2011, 8:42

Zgadzam się, niepotrzebnie tylko zaśmiecamy jeszcze bardziej internet

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *