27 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiele osób, zamiast mozolnie i cierpliwie budować swoje serwisy, uzupełniając je o własną, unikalną treść, woli ją kraść. Albo poprzez kanały RSS albo wręcz kopiując “na żywca” artykuły z innych serwisów. Wiele wątków na ten temat przewinęło się już przez Forum Google i nie tylko – z pewnością większość z nad doświadczyła takich sytuacji.

Nadarza się okazja … pomóc Googlowi w rozwoju algorytmu, który ma na celu wyeliminowanie (w jak największym stopniu) tego typu praktyk. Jeżeli twoja strona doświadczyła takiej sytuacji, znasz adres serwisu/ów, który się tego dopuścił – zgłoś to poprzez specjalny formularz.

Jak pisze Matt Cutts na swoim Twitterze

Scrapers getting you down? Tell us about blog scrapers you see. We need datapoints for testing.

potrzebne są dane do testowania – kolejnej zmiany w algorytmie. Formularz jest banalny – należy podać zapytanie, po którym w SERPach pojawia się strona z ukradzioną treścią, adres jej oraz tej z oryginalną – plus inne uwagi.

 

Zgłość złodzieji treści - koniec scraper'ów?
Jak się można domyślić ideą Google nie będzie (tak mi się wydaje) zbanowanie takich stron, ale obniżenie ich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania na tyle, że przestaną pojawiać się ponad oryginałami.

Hm… ciekawy jestem jak ten update wpłynie na sklepy internetowe, które korzystają często z tej samej bazy produktów, przez co nierzadko praktycznie niczym się nie różnią…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii