Wyszukiwarka Google

Konkurencja kradnie Twoją treść? Pomóż udoskonalić algorytm zgłaszając to bezpośrednio do Matta Cutts

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiele osób, zamiast mozolnie i cierpliwie budować swoje serwisy, uzupełniając je o własną, unikalną treść, woli ją kraść. Albo poprzez kanały RSS albo wręcz kopiując „na żywca” artykuły z innych serwisów. Wiele wątków na ten temat przewinęło się już przez Forum Google i nie tylko – z pewnością większość z nad doświadczyła takich sytuacji.

Nadarza się okazja … pomóc Googlowi w rozwoju algorytmu, który ma na celu wyeliminowanie (w jak największym stopniu) tego typu praktyk. Jeżeli twoja strona doświadczyła takiej sytuacji, znasz adres serwisu/ów, który się tego dopuścił – zgłoś to poprzez specjalny formularz.

Jak pisze Matt Cutts na swoim Twitterze

Scrapers getting you down? Tell us about blog scrapers you see. We need datapoints for testing.

potrzebne są dane do testowania – kolejnej zmiany w algorytmie. Formularz jest banalny – należy podać zapytanie, po którym w SERPach pojawia się strona z ukradzioną treścią, adres jej oraz tej z oryginalną – plus inne uwagi.

 

Zgłość złodzieji treści - koniec scraper'ów?
Jak się można domyślić ideą Google nie będzie (tak mi się wydaje) zbanowanie takich stron, ale obniżenie ich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania na tyle, że przestaną pojawiać się ponad oryginałami.

Hm… ciekawy jestem jak ten update wpłynie na sklepy internetowe, które korzystają często z tej samej bazy produktów, przez co nierzadko praktycznie niczym się nie różnią…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *