7 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Po lekturze tego wpisu zastanawiam się, czy w końcu Google “nie poszło po rozum do głowy” i nie przykróciło patologii, z jaką mamy miejsce w Miejscach Google, gdzie większość firm … sama sobie “nabija komentarze” – oczywiście pozytywne, zaś konkurentom – negatywne.

Jak zauważono w ostatnich dniach wiele osób skarżyło się na Forach Google, że nagle zaczęły znikać opinie dotyczące ich stron. Według pracownika Google

Google pushed out a Maps reviews spam filter

czyli został wdrożony mechanizm, który ma na celu ukrócenie “spamu” w komentarzach.

Sprawdziłem wybrane strony, na których znajdowały się “dziwne posty” i … nie ma ich, zniknęły. Zatem zmiana nie dotyczy tylko zagranicy, ale także i naszego, polskiego rynku.

I bardzo dobrze – od dawna uważałem, że ten sposób wyrażania opinii jest bez sensu. Chociażby po lekturze dużej firmy SEO, na którą z jednej strony wiele osób narzeka na forach, zaś w opiniach …. sam “miód”. Z ciekawości sprawdziłem także i tutaj – no i okazało się, że zniknęło … sporo pozytywnych komentarzy, co najlepiej świadczy o tym, że także i branża SEO lubi “sobie słodzić”.

No cóż – na pewno Google+ będzie łatwiejsze do ogarnięcia niż Miejsca Google, z prostej przyczyny – widać czarno na białym, kto się wypowiada. W przypadku Miejsc Google zaś był to nick z profilu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii