Wyszukiwarka Google
7 lipca 2011

Po lekturze tego wpisu zastanawiam się, czy w końcu Google „nie poszło po rozum do głowy” i nie przykróciło patologii, z jaką mamy miejsce w Miejscach Google, gdzie większość firm … sama sobie „nabija komentarze” – oczywiście pozytywne, zaś konkurentom – negatywne.

Jak zauważono w ostatnich dniach wiele osób skarżyło się na Forach Google, że nagle zaczęły znikać opinie dotyczące ich stron. Według pracownika Google

Google pushed out a Maps reviews spam filter

czyli został wdrożony mechanizm, który ma na celu ukrócenie „spamu” w komentarzach.

Sprawdziłem wybrane strony, na których znajdowały się „dziwne posty” i … nie ma ich, zniknęły. Zatem zmiana nie dotyczy tylko zagranicy, ale także i naszego, polskiego rynku.

I bardzo dobrze – od dawna uważałem, że ten sposób wyrażania opinii jest bez sensu. Chociażby po lekturze dużej firmy SEO, na którą z jednej strony wiele osób narzeka na forach, zaś w opiniach …. sam „miód”. Z ciekawości sprawdziłem także i tutaj – no i okazało się, że zniknęło … sporo pozytywnych komentarzy, co najlepiej świadczy o tym, że także i branża SEO lubi „sobie słodzić”.

No cóż – na pewno Google+ będzie łatwiejsze do ogarnięcia niż Miejsca Google, z prostej przyczyny – widać czarno na białym, kto się wypowiada. W przypadku Miejsc Google zaś był to nick z profilu.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii