Wyszukiwarka Google

Koniec spamu w komentarzach na Miejscach Google?

Po lekturze tego wpisu zastanawiam się, czy w końcu Google „nie poszło po rozum do głowy” i nie przykróciło patologii, z jaką mamy miejsce w Miejscach Google, gdzie większość firm … sama sobie „nabija komentarze” – oczywiście pozytywne, zaś konkurentom – negatywne.

Jak zauważono w ostatnich dniach wiele osób skarżyło się na Forach Google, że nagle zaczęły znikać opinie dotyczące ich stron. Według pracownika Google

Google pushed out a Maps reviews spam filter

czyli został wdrożony mechanizm, który ma na celu ukrócenie „spamu” w komentarzach.

Sprawdziłem wybrane strony, na których znajdowały się „dziwne posty” i … nie ma ich, zniknęły. Zatem zmiana nie dotyczy tylko zagranicy, ale także i naszego, polskiego rynku.

I bardzo dobrze – od dawna uważałem, że ten sposób wyrażania opinii jest bez sensu. Chociażby po lekturze dużej firmy SEO, na którą z jednej strony wiele osób narzeka na forach, zaś w opiniach …. sam „miód”. Z ciekawości sprawdziłem także i tutaj – no i okazało się, że zniknęło … sporo pozytywnych komentarzy, co najlepiej świadczy o tym, że także i branża SEO lubi „sobie słodzić”.

No cóż – na pewno Google+ będzie łatwiejsze do ogarnięcia niż Miejsca Google, z prostej przyczyny – widać czarno na białym, kto się wypowiada. W przypadku Miejsc Google zaś był to nick z profilu.

GD Star Rating
loading...
Koniec spamu w komentarzach na Miejscach Google?, Koniec spamu w komentarzach na Miejscach Google?, 10.0 out of 10 based on 1 rating Koniec spamu w komentarzach na Miejscach Google?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *