Wyszukiwarka Google

Koniec Google Translate API

3 komentarze

No i stało się. Po tym, jak translator Google zaczął być masowo wykorzystywany do spamowania zasobów Internetu m.in. przez właścicieli katalogów, for internetowych i innych serwisów, tzw. „farm treści” poprzez podbijania site’u było tylko kwestią czasu, kiedy „przestanie się to podobać Google”.

Zgodnie z informacją na stronie z dokumentacją API Google

Important: The Google Translate API has been officially deprecated as of May 26, 2011. Due to the substantial economic burden caused by extensive abuse, the number of requests you may make per day will be limited and the API will be shut off completely on December 1, 2011. For website translations, we encourage you to use the Google Translate Element.

Obecnie obserwujemy ograniczenie ilości zapytań, zaś od 1 grudnia 2011 usługa przestanie zupełnie działać.

I niech ktoś nie powie teraz, że Google wzięło się do pracy ostro w 2011 roku…

GD Star Rating
loading...
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Wilk 23 sierpnia 2011, 15:03

Po prostu patrzą z czego są masowe automatyczne pobrania. Podejrzewam, ze to samo było przyczyną zamkniecia Wonder Wheel.

Prowital.pl 24 sierpnia 2011, 11:19

Wtyczki do WordPressa przestaną działać

Seo-Profi 24 sierpnia 2011, 11:29

Niektóre na pewno. No cóż – będzie trzeba się przyzwyczaić.
Ogólnie, jak patrzę się na okres od Mayday do tylko dzisiaj (Panda), to nie sądziłem, że tak szybko zacznie się zmieniać rzeczywistość w SERPach. Przy takim tempie i zakresie zmian za rok kiepska strona nie będzie miałą racji bytu w SERPach, usługi SEM pójdą w górę, sporo stron wyleci z indeksu, ponieważ ich włąściciela nadal „upierają się” przy obecnym status quo, uważając, że skoro ich strona ma 10 lat, to może być „taka a nie inna” – niech Google się dostosuje…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii