Filtry, bany
5 lutego 2012

Wszystko chyba wskazuje na to, że niedawno skończyła się kara, jaką Google nałożyło na znane porównywarki sklepowe. Przynajmniej jeżeli chodzi o  Ceneo – nie zaobserwowałem podobnego zjawiska np. na Nokaucie czy Skąpcu.

Pod Chromem widzę Ceneo w połowie TOP20 pod frazę „Ceneo”, w przypadku Safari pod koniec TOP20 – ale za to dodatkowo pojawiają się jeszcze podstrony tematyczne.

Ceneo wychodzi z filtra?

Te strony tematyczne są chyba dowodem na to, że „trudny czas” dla Ceneo się powoli kończy. Czyżby miało się okazać, że to osoby, które w jednym z ostatnich wpisów poświęconych ukaraniu porównywarek cenowych przez Google wskazały długość filtra jako 7 dniowy – miały mieć rację?

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor blogu,
specjalista od SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

cezzy 5 lutego 2012, 17:14

Jak popatrzysz na pierwszą stronę wyników dla hasła CENEO to znajdziesz duplikaty stron CENEO http://193.203.222.21/. To samo IP co Ceneo.pl. Google już zaindeksował ponad 300 stron z tej kopii. I pytanie – czy to jest duplicate content?

Seo-Profi 5 lutego 2012, 17:38

Przyznam, że nie sprawdzałem innych stron. Jeżeli jest tak, jak mówisz, to chyba nie wyciągnęli nic z lekcji, jaką otrzymali od Google.

Hm… Chociaż …. chyba ktoś przeczytał twój nieopublikowany komentarz :)

Same IP
0 site hosted on IP Address 193.203.222.21

Nie widzę też nic, co byłoby na IP Ceneo – czyżby Google szybko zareagowało? Jak sądzisz, Cezzy?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii