Filtry, bany

Koniec filtra nałożonego przez Google na Ceneo?

Wszystko chyba wskazuje na to, że niedawno skończyła się kara, jaką Google nałożyło na znane porównywarki sklepowe. Przynajmniej jeżeli chodzi o  Ceneo – nie zaobserwowałem podobnego zjawiska np. na Nokaucie czy Skąpcu.

Pod Chromem widzę Ceneo w połowie TOP20 pod frazę „Ceneo”, w przypadku Safari pod koniec TOP20 – ale za to dodatkowo pojawiają się jeszcze podstrony tematyczne.

Ceneo wychodzi z filtra?

Te strony tematyczne są chyba dowodem na to, że „trudny czas” dla Ceneo się powoli kończy. Czyżby miało się okazać, że to osoby, które w jednym z ostatnich wpisów poświęconych ukaraniu porównywarek cenowych przez Google wskazały długość filtra jako 7 dniowy – miały mieć rację?

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

cezzy 5 lutego 2012, 17:14

Jak popatrzysz na pierwszą stronę wyników dla hasła CENEO to znajdziesz duplikaty stron CENEO http://193.203.222.21/. To samo IP co Ceneo.pl. Google już zaindeksował ponad 300 stron z tej kopii. I pytanie – czy to jest duplicate content?

Seo-Profi 5 lutego 2012, 17:38

Przyznam, że nie sprawdzałem innych stron. Jeżeli jest tak, jak mówisz, to chyba nie wyciągnęli nic z lekcji, jaką otrzymali od Google.

Hm… Chociaż …. chyba ktoś przeczytał twój nieopublikowany komentarz :)

Same IP
0 site hosted on IP Address 193.203.222.21

Nie widzę też nic, co byłoby na IP Ceneo – czyżby Google szybko zareagowało? Jak sądzisz, Cezzy?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *