5 lutego 2012
Filtry, bany

Wszystko chyba wskazuje na to, że niedawno skończyła się kara, jaką Google nałożyło na znane porównywarki sklepowe. Przynajmniej jeżeli chodzi o  Ceneo – nie zaobserwowałem podobnego zjawiska np. na Nokaucie czy Skąpcu.

Pod Chromem widzę Ceneo w połowie TOP20 pod frazę „Ceneo”, w przypadku Safari pod koniec TOP20 – ale za to dodatkowo pojawiają się jeszcze podstrony tematyczne.

Ceneo wychodzi z filtra?

Te strony tematyczne są chyba dowodem na to, że „trudny czas” dla Ceneo się powoli kończy. Czyżby miało się okazać, że to osoby, które w jednym z ostatnich wpisów poświęconych ukaraniu porównywarek cenowych przez Google wskazały długość filtra jako 7 dniowy – miały mieć rację?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  cezzy 5 lutego 2012, 17:14

  Jak popatrzysz na pierwszą stronę wyników dla hasła CENEO to znajdziesz duplikaty stron CENEO http://193.203.222.21/. To samo IP co Ceneo.pl. Google już zaindeksował ponad 300 stron z tej kopii. I pytanie – czy to jest duplicate content?

  Seo-Profi 5 lutego 2012, 17:38

  Przyznam, że nie sprawdzałem innych stron. Jeżeli jest tak, jak mówisz, to chyba nie wyciągnęli nic z lekcji, jaką otrzymali od Google.

  Hm… Chociaż …. chyba ktoś przeczytał twój nieopublikowany komentarz :)

  Same IP
  0 site hosted on IP Address 193.203.222.21

  Nie widzę też nic, co byłoby na IP Ceneo – czyżby Google szybko zareagowało? Jak sądzisz, Cezzy?

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii