11 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Jak można przeczytać na blogu Yahoo w tym roku nastąpi koniec narzędzia, które nadal dla wielu osób związanych z SEO stanowi podstawowe źródło zdobywania informacji o sposobach linkowania konkurencji.

Co będzie dalej? Jak firmy i osoby zainteresowane branżą SEO będą sprawdzać BL – swoje oraz konkurencji?

Na rynku istnieją płatne narzędzia, które robią to znacznie lepiej, jednak z reguły trzeba na to przeznaczyć około 100 USD (SeoMoz – 99USD, MajesticSEO jest tańsze, jednak wówczas mamy bardzo ograniczone pole manewru – środki bardzo szybko się nam wyczerpią).

Zaistniała sytuacja oznacza dla mnie to ni mniej ni więcej tylko dalsze “doroślenie” SEO – trzeba się coraz bardziej starać, aby osiągnąć sukces i samo upychanie słów kluczowych na stronie czy ukrywanie tekstu już nie wystarcza. Podobnie jak klasyczne SWL’e czy Xrumer.

Pewnym rozwiązaniem są specjalistyczne serwisy jak np. giełda linków Prolink, które starają się dostarczyć osobom poszukującym linków zwrotnych ich odpowiednią ilość. Ciężko coś tutaj powiedzieć, serwis działa zbyt krótko na rynku – biorąc jednak pod uwagę, że zabrania umieszczania linków w stopce na pewno jest świadomy błędów, jakie poczynili właściciele klasycznych SWLi – stopka to miejsce, gdzie Google w pierwszej kolejności szuka “podejrzanych linków” – http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s=ee27c6284cf590074279f37fbc586a62&showtopic=110194&st=600&p=884399&#entry884399

Widzę, że mój wpis, w którym ostrzegałem użytkowników systemu o możliwych konsekwencjach z racji jego używania właściciele serwisu, z którymi “miałem przyjemność być w kontakcie” wzięli sobie do serca :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii