Wyszukiwarka Google

Komenda info: pokaże wersję kanoniczną strony

Podczas jednego z ostatnich hangoutów John poinformował o ciekawej kwestii związanej z operatorem info: – użycie komendy info:nazwa_domeny wskaże nam informację o wersji kanonicznej serwisu.

Zobaczmy na przykładzie adresu url mojego bloga, jak to działa – wpisanie wersji serwisu Z www zwraca poprawny wynik – url z https, bez www

info

Przydatna informacja, która pozwoli w prosty i szybki sposób sprawdzić jak Google widzi nasz serwis – ważne w sytuacji, gdzie mamy wiele jego wersji (nie tylko z czy bez www, ale index.php, index.html, czy niekiedy jeszcze index.htm)

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Benedykt Gebler 27 czerwca 2016, 14:23

A co zrobić jeśli wynik jest zły. W moim przypadku wygląda to tak: najpierw miałem stronę mojej firmy umieszczoną w domenie http://www.bsg.org.pl potem zwolniła się domena http://www.bsg.com.pl którą wykupiłem i przeniosłem na nią swoją stronę. Ustawiłem przekierowanie 301 w pliku htacess, oraz przekierowanie w Google Search Console a komenda info:www.bsg.com.pl daje wynik http://www.bsg.org.pl. Co może być nie tak ?

Sebastian Miśniakiewicz 29 czerwca 2016, 10:10

Hej.

Czytałeś wpis i nie sprawdziłeś kodu :)

Masz

Czyli wszystko jest tak, jak napisałem – popraw tag kanoniczny, aby wskazywał na właściwą domenę :)

Benedykt Gebler 29 czerwca 2016, 17:14

Rzeczywiście, zapomniałem że strona główna miała ustawiony tag kanoniczny i po migracji na nową domenę nie zmieniłem go. Dzięki za pomoc.

Sebastian Miśniakiewicz 29 czerwca 2016, 18:54

Spoko – jak widzisz, diabeł tkwi w szczegółach :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *