3 listopada 2010
Wyszukiwarka Google

Prawie zapomniałem o jednej dzisiaj rzeczy.

Otóż wczoraj sprawdzałem sobie, jakie wyniki prezentuje nam Google dla frazy “kredyty hipoteczne” (nie tak dawno na Forum Google pojawiło się stwierdzenie, że pod “pożyczki” wyskakuje wiele stron o wątpliwej jakości) – postanowiłem to sprawdzić empirycznie.

Faktycznie, wysoko są stronie nie za bardzo, nazwijmy to, “zoptymalizowane”…

Postanowiłem zobaczyć, jak prezentuje się fraza bardziej konkurencyjna, a mianowicie “kredyty hipoteczne”. ENTER, rzut oka na pierwszą stronę, przechodzę na drugą i … taki “kwiatek”

Przejście na drugą stronę wyników skutkuje “prośbą” o doprecyzowanie pytania. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Czy to kolejne może testy – coś Google nie daje o sobie zapomnieć :)

Przedstawiony powyżej zrzut ekranowy może oznaczać, że TOP10 będzie jeszcze mniej dostępna. Przy zmianie, gdzie w TOP10 może być więcej niż 1 link do danej strony (domyślnie, w skrajnym przypadku, nawet 10 z 10), poprzez “zmuszenie” użytkowników do doprecyzowanie pytania doprowadzi do niejako “odgrodzenia” Internautów od wyników znajdujących się na dalszych stronach w Google. A samo TOP10 stanie się “dobrem luksusowym”. Ktoś powie, że i tak liczy się tylko TOP10, a właściwie TOP1, no ale czy nie za bardzo będziemy już prowadzeni za rękę?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Egipt 3 listopada 2010, 11:24

  Uważam, że to dobry krok. Użytkownicy często wpisują słowo np. Egipt szukając wczasów. Tym samym zmniejszy się procent odrzuceń na niektórych stronach. Wiem, że ludzie wchodzą na strony niedokładnie analizując tytuł czy opis. Tym samym trafiają na witryny z historią Egiptu. Teraz poproszeni o doprezyzowania do frazy Egipt dopiszą wczasy. I trafią tam, gdzie chcą.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii