Optymalizacja stron

Kody stanów HTTP

Brak komentarzy

Gdy wchodzimy (lub robot) na jakąś stronę, do serwera wysyłane jest żądanie „jej pokazania” – serwer w odpowiedzi zwraca odpowiedni kod stanu HTTP – który jest nam w stanie wiele powiedzieć (czy strona wyświetla się poprawnie – 200, czy w ogóle istnieje – 404, czy może zostało zastosowane przekierowanie – 301, rzadziej 302).

Na stronie http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=40132 możemy zapoznać się z tymi kodami dokładnie.

Warto – jest to, jak pisze Google,  pełna lista kodów – ich znajomość w wielu przypadkach pomaga zdiagnozować problemy związane z brakiem wyświetlania się strony w Google/spadkiem ruchu.

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Optymalizacja stron
Wartość priority w sitemap.xml – nie ma co przesadzać w tym zakresie

Jak wiadomo mapa witryny pomaga w indeksowaniu strony, zawiera m.in. w swojej strukturze wartość priority <url><loc>http://www.domena.pl/</loc><lastmod>2011-03-14T20:44:01+00:00</lastmod><changefreq>daily</changefreq><priority>1.00</priority></url> Informuje ona roboty, codo...

Zamknij