Optymalizacja stron
11 października 2011

Gdy wchodzimy (lub robot) na jakąś stronę, do serwera wysyłane jest żądanie „jej pokazania” – serwer w odpowiedzi zwraca odpowiedni kod stanu HTTP – który jest nam w stanie wiele powiedzieć (czy strona wyświetla się poprawnie – 200, czy w ogóle istnieje – 404, czy może zostało zastosowane przekierowanie – 301, rzadziej 302).

Na stronie http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=40132 możemy zapoznać się z tymi kodami dokładnie.

Warto – jest to, jak pisze Google,  pełna lista kodów – ich znajomość w wielu przypadkach pomaga zdiagnozować problemy związane z brakiem wyświetlania się strony w Google/spadkiem ruchu.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii