Optymalizacja stron

Kody stanów HTTP

Gdy wchodzimy (lub robot) na jakąś stronę, do serwera wysyłane jest żądanie „jej pokazania” – serwer w odpowiedzi zwraca odpowiedni kod stanu HTTP – który jest nam w stanie wiele powiedzieć (czy strona wyświetla się poprawnie – 200, czy w ogóle istnieje – 404, czy może zostało zastosowane przekierowanie – 301, rzadziej 302).

Na stronie http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=40132 możemy zapoznać się z tymi kodami dokładnie.

Warto – jest to, jak pisze Google,  pełna lista kodów – ich znajomość w wielu przypadkach pomaga zdiagnozować problemy związane z brakiem wyświetlania się strony w Google/spadkiem ruchu.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *