Filtry, bany, Search Console

Kilka kwestii dotyczących złych linków prowadzących do strony oczami Matta

Najnowszy filmik z Mattem w pewnym stopniu nawiązuje do sytuacji, o której pisałem niedawno – otrzymywania powiadomienia od Google o nienaturalnych linkach bez jednoczesnego pokazania ich webmasterowi. Moje zdanie w tej kwestii znacie – o ile rozumiem, że dodanie domeny do Narzędzi po raz pierwszy wymaga czasu, aby system pobrał i usystematyzował przypisane do niej dane, o tyle jest rzeczą nie na miejscu wysyłanie powiadomienia o nienaturalnych linkach przy jednoczesnym zmuszeniu właściciela strony do tego, aby czekał na nie – w sytuacji, gdy SQT już je widział. Uważam, że pracownik SQT powinien mieć możliwość”przyspieszenia procesu” – no chyba, że Google coś z tym zrobi.

Na chwilę obecną komunikacja z webmasterami jest często na zasadzie ‚zero/jedynkowej” – zdjęliśmy filtr/podtrzymaliśmy filtr. Chociaż trzeba przyznać, że sukcesywnie wachlarz powiadomień się rozszerza, co jest dobrą oznaką. W dalszym ciągu czekamy na przykłady nienaturalnych linków, które Google miało wysyłać, a o których na razie nie słyszałem – możliwe, że prace się już kończą (nie każda osoba jest w stanie poprawnie zdiagnozować te odnośniki, które szkodzą domenie).

Ciekawe stwierdzenie pada w środku nagrania – otóż do wąskiej grupy stron Google wysyła powiadomienie informujące o tym, że nasze zgłoszenie jest „przetwarzane”; dotyczy to sytuacji, w których strona złamała Wskazówki w wielu punktach, SQT rozpatrzył część RR, jednak nie skończył analizować całej sprawy. Przyznam, że do tej pory nie dostałem takiej informacji.

GD Star Rating
loading...
Kilka kwestii dotyczących złych linków prowadzących do strony oczami Matta, Kilka kwestii dotyczących złych linków prowadzących do strony oczami Matta, 2.9 out of 10 based on 11 ratings Kilka kwestii dotyczących złych linków prowadzących do strony oczami Matta

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1356 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Przemek Sztal 17 lipca 2013, 6:26

Jak zwykle, bardzo wymijająca odpowiedź. Z konkretów tylko tyle, że nie ma możliwości dodania przykładów do odpowiedzi na prośbę o ponowne rozpatrzenie i żeby kierować swe kroki na forum dla webmasterów. Mam nadzieję, że opisywane prace nad lepszymi rozwiązaniami zakończą się niebawem :-)

Sebastian Miśniakiewicz 17 lipca 2013, 8:01

Ja także :) Niekiedy brakuje konkretów – o ile informacja o nienaturalnych linkach jest jasna, to już ogólna odpowiedź jest gorsza – trzeba trochę poświęcić czasu, a rozwiązanie problemu niekiedy okayuje się banalne + a cyowiek si dyiwi, e ya to mona dosta filtr…

Mateusz 25 lipca 2013, 21:53

No właśnie. Google ciągle wymaga i jest niedostępne dla przeciętnego człowieka… Mam wrażenie, że tam pracują boty ;)

Krzysiek 26 lipca 2013, 8:14

Korporacja po prostu :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *