Wyszukiwarka Google

Kiedy używać „noindex, follow” w meta tagu

Taka sytuacja występuje, gdy w naszym serwisie występują strony, które „nie wyglądają za dobrze” i nie chcemy, aby znalazły się one w indeksie Google (np. może dotyczyć to strony, na której mamy kilkaset linków i obawiamy się, aby nie zostało to potraktowane przez system jako spam).

Ale z drugiem strony chcemy, aby Googlebot podążył za tymi linkami, ponieważ kierują one np. do stron z ciekawymi informacjami .

Połączenie noindex i follow to nie jest to częsta sytuacja – ale niekiedy występuje i opisana sytuacja jest przykładem, kiedy można użyć takiego wpisu w meta tagu.

GD Star Rating
loading...
Kiedy używać "noindex, follow" w meta tagu, Kiedy używać "noindex, follow" w meta tagu, 7.0 out of 10 based on 6 ratings Kiedy używać "noindex, follow" w meta tagu

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Daniel 31 sierpnia 2013, 23:52

Dzięki, tego szukałem : )

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *