2 czerwca 2010
Optymalizacja stron

Przekierowanie 301 ustawiamy, kiedy chcemy, aby robot wyszukiwarki kierował użytkownika, po wpisaniu  adresu internetowego, od razu na nową stronę. Sytuacja taka może np. mieć miejsce, gdy zmieniamy adres np. sklepu internetowego.

Z różnych powodów decydujemy się na takie działanie. A to udało się nam w końcu kupić odpowiednią domenę i robimy podmianę z domeny “tymczasowej” na docelową.   Albo nasza strona została zbanowana, ponieważ doszło w procesie pozycjonowania do wyraźnego złamania wytycznych Google.  Możemy też chcieć “skorzystać z mocy” naszych innych domen, aby mocniej promować (pozycjonować) naszą docelową stronę.

Niezależnie od powodu, należy, jak tylko mamy taką możliwość, czyli dostęp do starej serwery, zadbać o to, aby istniejące już w Sieci linki do starej strony nadal pracowały dla nas. Jeżeli bowiem tego nie zrobimy, wówczas wiele stracimy: istniejące linki stracą swoją moc, ponieważ będą prowadziły w “nicość”. Po ustawieniu przekierowanie 301 na nową domenę moc tych linków nadal będzie pracować dla nowej strony, co wpłynie korzystanie na pozycję naszej strony w SERPach.

Canonical tag służy natomiast do wskazywania robotowi oryginalnego źródła informacji. Często jest tak, że – zwłaszcza w sklepach internetowych – mamy kilka stron praktycznie nie różniących się między sobą prezentowaną informacją. Jeżeli zależy nam na którejś z nich szczególnie, warto “poinformować” o tym robota, ponieważ wówczas to ta właśnie strona zostanie zaindeksowana i będzie w wyszukiwarce prezentowana osobom poszukujących informacji.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii