2 grudnia 2013
Search Console
zdziwienie

Zanim Google zmieniło formularz prośby o ponowne rozpatrzenie jedna rzecz była pewna – formularz miał limit znaków i próba wklejenia zbyt dużej ilości tekstu lub też napisania więcej niż “Google pozwalało” kończyło się na tym, że kursor stawał w miejscu i wiedzieliśmy od razu, co jest nie tak – trzeba było przerobić treść i część jej wrzucić do Dokumentów Google.

Wraz z wprowadzeniem nowego rozwiązania, zgodnie z którym prośbę można napisać tylko wtedy, gdy na domenę nałożona jest ręczna kara, mamy do czynienia z pewnego rodzaju błędem ze strony Google – otóż system pozwala nam pisać ile chcemy, ale w sytuacji, gdy przekroczymy ustalony limit znaków i klikniemy w przycisk wysyłania zobaczymy taki oto komunikat

prośba o ponowne rozpatrzenie strony - bład w wysyłaniu

Można byłoby domniemywać, że mamy do czynienia w takiej sytuacji z chwilowym padem systemu – tak też pomyślałem sobie parę tygodni (miesięcy?) temu, kiedy po raz pierwszy natknąłem się na taką sytuację. Kiedy jednak za godzinę, a potem za kolejną,  miała miejsce taka sama sytuacja zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno komunikat mówi nam o “padzie”.

Na pierwszy ogień poszła długość tekstu. Skróciłem RR znacznie, umieszczając długa listę odnośników w dokumencie Google, wstawiłem do nowej wersji RR link do tego pliku, kliknąłem w wysyłanie i … poszło. I wszystko stało się jasne…

Nie natknąłem się na razie na informację, jaki jest limit znaków, które możemy wkleić do formularza prośby o ponowne rozpatrzenie. Nie interesuje mnie to tez specjalnie, muszę przyznać – na pewno można wklejać więcej tekstu niż wcześniej, więc w sytuacji, gdy operuję przy pisaniu RR Dokumentami Google, problem dla mnie nie istnieje.

Uważam jednak, że opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca – i albo powinniśmy widzieć licznik znaków, pokazujący nam ile jeszcze ich możemy użyć w treści RR, albo powinno wrócić stare rozwiązanie. Osoba, która pisze RR “od święta” może bowiem zrobić wielkie oczy :)zdziwienie

Zgłoszę ten problem do Google, zobaczymy, co z tego wyniknie :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Paweł 2 grudnia 2013, 2:30

  Panie Sebastianie, RR nie czyta żaden człowiek, proszę nie uskuteczniać teorii spiskowych. Na forach podanych jest masa przykładów, dlaczego RR nie czytają ludzie i dlaczego Google zależy aby wiara wierzyła w wersję, że ludzie rozpatrują RR.

  Sebastian Miśniakiewicz 2 grudnia 2013, 7:42

  Moim zdaniem to jeszcze nie jest teoria spiskowa :) – jest to możliwe, że filtr puści, ale stoją za tym inne czynniki
  W RR siedzę od dawna i jeszcze nigdy, przy bardzo złym profilu linków Google nie puściło mi strony za pierwszym razem przez wysłanie pustego RR. Ani póxniej.
  Nie mówię stanowczego nie tej teorii – może kiedyś tak będzie ale moim zdaniem jeszcze na to za wcześnie.

  Adrian 3 grudnia 2013, 12:21

  Oj Sebastian, bo Ty kurde eseje im piszesz ;) ja piszę zwykle dwa zdania i też się udaje, czynnik ludzki ;) tfu ludzki automatyczny ;) zależy na co trafisz :)

  Sebastian Miśniakiewicz 4 grudnia 2013, 22:12

  Eseje jak eseje – czasem lista domen za długa i trzeba dawac linka do Google Docs’ów :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii