27 marca 2012
Wyszukiwarka Google

Jak można przeczytać na Marketingland.com ostatnio pojawiły się pogłoski odnośnie zamiaru wprowadzenia przez Google systemu, dzięki któremu możliwym byłoby komentowanie np. wpisów na blogach nie tylko przez swój profil na Facebooku – co jest ostatnio bardzo popularne – ale i z wykorzystaniem systemu Google+.

Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, osobiście … dziwię się, że Google jeszcze tego nie wdrożyło :) – Facebook atakuje ostatnio coraz bardziej, chociażby nowy serwis natemat.pl umożliwia komentowanie tylko za pomocą profili Facebookowych. Minął rok, od kiedy konkurent Google+ stopniowo, ale stanowczo, usuwa anonimowość z Sieci, uzależniając na coraz większej ilości stron komentowanie od “pokazania twarzy”. Nie powiem, aby mi się to nie podobało – moim zdaniem do tej pory (a często nadal) Internet pozwalał na zbyt wiele, co skrzętnie wykorzystują różnej maści “osobnicy” do wyładowania swoich frustracji czy żalów, przekształcając niekiedy merytoryczne dyskusje w pyskówk.

Jeżeli do Facebooka dołaczy Google+ to z pewnością czeka nas kolejna zmiana wyglądu wyników wyszukiwania – jeżeli teraz możemy zobaczyć, co nasi znajomi oznaczają w Sieci jako wartościowe (+1), dlaczego nie mamy widzieć i ich komentarzy do poszczególnych SERPów?

Google zostało poproszone o komentarz w tej sprawie:

“We don’t comment on rumor or speculation.”

odpowiedź była krótka, jak zwykle :) – “nie komentujemy plotek ani spekulacji”.

Jedno jest pewne – na pewno nastąpi to w krótkim okresie czasu – Facebook jest bez wątpienia pod “lupa” odpowiedniej “komórki w Google”…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii