Wyszukiwarka Google

Już niedługo w komentarzach na blogach dojdzie konkurent Facebookowi

Brak komentarzy

Jak można przeczytać na Marketingland.com ostatnio pojawiły się pogłoski odnośnie zamiaru wprowadzenia przez Google systemu, dzięki któremu możliwym byłoby komentowanie np. wpisów na blogach nie tylko przez swój profil na Facebooku – co jest ostatnio bardzo popularne – ale i z wykorzystaniem systemu Google+.

Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, osobiście … dziwię się, że Google jeszcze tego nie wdrożyło :) – Facebook atakuje ostatnio coraz bardziej, chociażby nowy serwis natemat.pl umożliwia komentowanie tylko za pomocą profili Facebookowych. Minął rok, od kiedy konkurent Google+ stopniowo, ale stanowczo, usuwa anonimowość z Sieci, uzależniając na coraz większej ilości stron komentowanie od „pokazania twarzy”. Nie powiem, aby mi się to nie podobało – moim zdaniem do tej pory (a często nadal) Internet pozwalał na zbyt wiele, co skrzętnie wykorzystują różnej maści „osobnicy” do wyładowania swoich frustracji czy żalów, przekształcając niekiedy merytoryczne dyskusje w pyskówk.

Jeżeli do Facebooka dołaczy Google+ to z pewnością czeka nas kolejna zmiana wyglądu wyników wyszukiwania – jeżeli teraz możemy zobaczyć, co nasi znajomi oznaczają w Sieci jako wartościowe (+1), dlaczego nie mamy widzieć i ich komentarzy do poszczególnych SERPów?

Google zostało poproszone o komentarz w tej sprawie:

“We don’t comment on rumor or speculation.”

odpowiedź była krótka, jak zwykle :) – „nie komentujemy plotek ani spekulacji”.

Jedno jest pewne – na pewno nastąpi to w krótkim okresie czasu – Facebook jest bez wątpienia pod „lupa” odpowiedniej „komórki w Google”…

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Dokąd zmierza Google, jeżeli chodzi o SEO?

Świetny artykuł ukazał się na marketingland.com. Autor, w odniesieniu do informacji o wprowadzeniu kolejnej "kary" przez Google - tym razem...

Zamknij