Wyszukiwarka Google

Już niedługo w komentarzach na blogach dojdzie konkurent Facebookowi

Jak można przeczytać na Marketingland.com ostatnio pojawiły się pogłoski odnośnie zamiaru wprowadzenia przez Google systemu, dzięki któremu możliwym byłoby komentowanie np. wpisów na blogach nie tylko przez swój profil na Facebooku – co jest ostatnio bardzo popularne – ale i z wykorzystaniem systemu Google+.

Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, osobiście … dziwię się, że Google jeszcze tego nie wdrożyło :) – Facebook atakuje ostatnio coraz bardziej, chociażby nowy serwis natemat.pl umożliwia komentowanie tylko za pomocą profili Facebookowych. Minął rok, od kiedy konkurent Google+ stopniowo, ale stanowczo, usuwa anonimowość z Sieci, uzależniając na coraz większej ilości stron komentowanie od „pokazania twarzy”. Nie powiem, aby mi się to nie podobało – moim zdaniem do tej pory (a często nadal) Internet pozwalał na zbyt wiele, co skrzętnie wykorzystują różnej maści „osobnicy” do wyładowania swoich frustracji czy żalów, przekształcając niekiedy merytoryczne dyskusje w pyskówk.

Jeżeli do Facebooka dołaczy Google+ to z pewnością czeka nas kolejna zmiana wyglądu wyników wyszukiwania – jeżeli teraz możemy zobaczyć, co nasi znajomi oznaczają w Sieci jako wartościowe (+1), dlaczego nie mamy widzieć i ich komentarzy do poszczególnych SERPów?

Google zostało poproszone o komentarz w tej sprawie:

“We don’t comment on rumor or speculation.”

odpowiedź była krótka, jak zwykle :) – „nie komentujemy plotek ani spekulacji”.

Jedno jest pewne – na pewno nastąpi to w krótkim okresie czasu – Facebook jest bez wątpienia pod „lupa” odpowiedniej „komórki w Google”…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *