Search Console

Jeszcze nie przetworzyliśmy Twoich danych o ruchu

Wielu webmasterów po dodaniu swojej strony do Konsoli Google oczekuje, że od razu zobaczą tam dane związane ze swoją witryną – skąd prowadzą linki, po jakich hasłach ludzie trafiają na stronę z wyszukiwarki itp.. Nic bardziej mylnego – aby w Konsoli Google pojawiły się pełne dane domena musi zostać dodana do Konsoli co najmniej parę dni przed analizą – niekiedy okres ten ulega wydłużeniu do tygodnia, czy nawet dwóch.

Dlaczego tak się dzieje? No cóż, także Google potrzebuje czasu, aby zebrane w swoim systemie dane móc nam zaprezentować :) – w momencie dodania po raz pierwszy witryny do Konsoli uruchamiany jest proces importu danych.

Zauważyłem dzisiaj jedną rzecz – dodając nową stronę przez przypadek kliknąłem w „Analitykę wyszukiwania” ukazał się wcześniej nie widziany komunikat, potwierdzający rozpoczęcie procesu importu danych na konto użytkownika:

Jeszcze nie przetworzyliśmy Twoich danych o ruchu

Mała rzecz, a jednak cieszy – do tej pory po prostu czekało się na dane. Ciekawy jestem, czy teraz Google wgra pełne dane i dopiero wtedy komunikat zniknie – czy też zniknie on jak zaczną pojawiać się pierwsze informacje (i znowu jak kiedyś będzie trzeba po prostu czekać cierpliwie, aż Google wgra nam na konto pełen pakiet).

Uważam, że fajnie byłoby, gdyby Google wysyłało jeszcze komunikat o zakończeniu przetworzenia danych w postaci wiadomości systemowej. No cóż – może się tego doczekamy :)

Dlaczego niekiedy dane widoczne są od razu?

Związane jest to z faktem, że albo domena jest już dodana do Konsoli (na innym koncie), albo też nie jest, ale …. kiedyś była (tylko została odpięta)  i system odpowiadający za gromadzenie danych przetworzył wstępne dane i już na bieżąco kontynuuje ich zbieranie.

GD Star Rating
loading...
Jeszcze nie przetworzyliśmy Twoich danych o ruchu, Jeszcze nie przetworzyliśmy Twoich danych o ruchu, 2.6 out of 10 based on 17 ratings Jeszcze nie przetworzyliśmy Twoich danych o ruchu

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Lukas 2 lipca 2015, 19:23

Witam, moja domena była dodana do GWT jakies 6 miesięcy temu i wszystko było ok, natomiast od jakiegoś miesiąca nie mam żadnych danych na temat ruchu, brak ręcznych działań, sitemap jak najbardziej dostępna, wszystkie domeny są ok, natomiast ta nie ma żadnych informacji. Co może być powodem??

Sebastian Miśniakiewicz 5 lipca 2015, 14:33

Podejrzewam dwie kwestie
1) albo dodana jest domena np. Z www – ale nie ma przekierowania na wersję serwisu BEZ www – i Google „przerzuciło dane”
2) albo serwis przeszedł na https

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *