Etyka branży SEO

Jesteś Klientem firmy SEO? Sprawdź swoją stopkę pod kątem linków do … innych Klientów firmy pozycjonującej

W lutym- jeszcze w 2010 roku! – pisałem o tym, aby przy wyborze firmy SEO upewnić się, czy czasem nie wykorzystuje ona stron swoich innych Klientów do pozycjonowania strony … innych Klientów. Czytając dzisiejszy wątek na Forum Google widzę, że temat jeszcze się nie zdeaktualizował i ta praktyka nadal ma miejsce.

Jak widać na poniższej grafice linki są wkomponowane w menu nawigacyjne

 

Linki w stopce do stron innych Klientów firmy SEO

 

Figlarz nieźle to namierzył.

Postanowiłem sprawdzić, czy i na innych stronach jest stosowana podobna praktyka. No i cóż – firma SEO na swojej stronie chwali się realizacjami, które maja takie oto ‚coś”

 

Linki innego Klienta firmy SEO na stronie

 

Uczulam Klientów firm SEO, aby sprawdzili swoje menu nawigacyjne. Ilości linków, zwłaszcza jak te, które znajdują się na drugiej grafice, w połączeniu z wzajemnym podlinkowaniem, mogą w prosty sposób „sprowadzić właściciela takiego serwisu na Forum Google” – z pytaniem: „Dlaczego moja strona spadła w Google”?

Jest to o tyle ważne, że Google ostatnio patrzy się na dużych – a, jak widzę, w linkach mamy UPS…

Zastanawiam się nad jedną rzeczą – jak firma SEO tłumaczy swojemu Klientowi konieczność umieszczenia linków nietematycznych – ba – do innych firm!

GD Star Rating
loading...
Jesteś Klientem firmy SEO? Sprawdź swoją stopkę pod kątem linków do ... innych Klientów firmy pozycjonującej, Jesteś Klientem firmy SEO? Sprawdź swoją stopkę pod kątem linków do ... innych Klientów firmy pozycjonującej, 9.3 out of 10 based on 3 ratings Jesteś Klientem firmy SEO? Sprawdź swoją stopkę pod kątem linków do ... innych Klientów firmy pozycjonującej

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Mati 5 czerwca 2012, 13:51

„Zastanawiam się nad jedną rzeczą – jak firma SEO tłumaczy swojemu Klientowi konieczność umieszczenia linków nietematycznych – ba – do innych firm!”

odpowiedź laika ;)
– Niższą ceną za pozycjonowanie witryny?
– Leje wodę, że dzięki temu strona lepiej/wzajemnie się pozycjonuje?

Seo-Profi 5 czerwca 2012, 13:53

@Mati – 2xTAK :)

Robert 5 czerwca 2012, 16:25

W dobie kryzysu każdy oszczędza jak może i niższa cena na pewno kusi, w razie niepowodzenia zmienia się firmę i już :), ja tu nie widzę problemu w takim podejściu, chyba że firma pobiera opłaty od klienta bez względu na pozycje itd.

Rasi 5 czerwca 2012, 20:11

kiedyś kuzynce zrobiłem stronkę i puściłem jakieś katalogowanie na początek ale że nie miałem czasu się tym zajmować to wybrała jedną z tysięcy nadesłanych ofert na pozycjonowanie (najwięcej ofert przyszło jak katalogowanie zaczęło przynosić efekty), była to jedna z firm która na frazę pozycjonowanie znajduje się w TOP10, nie zaglądałem tam długo na stronkę i kiedyś patrzę w stopce linki firmy pozycjonującej, wkurzyłem się bo sam jej tam nie ładowałem Swoich linków bo to jedno stronicowa wizytówka była
zadzwoniłem i zapytałem czy wyrażała na to zgodę, że nic o tym nie wiedziała to link usunąłem, jakie było moje zdziwienia jak po 2 tygodniach link wrócił na miejsce
dopiero zmiana hasło do FTPa pomogła

Seo-Profi 5 czerwca 2012, 22:15

No, to jest już przegięcie – niestety, zdaża się.
Dlatego trzeba zawsze określić podstawowe kwestie – np. kto może zmieniac treści na stronie

Rasi 5 czerwca 2012, 22:21

najlepsze jest to że dane do FTP potrzebowali żeby zoptymalizować stronę, po akcji z linkiem porównałem wersję strony przed ich optymalizacją i po, jaka różnica ? jeden dodatkowy link w stopce na hasło pozycjonowanie ;) a teraz okupują TOP ;)

Seo-Profi 5 czerwca 2012, 22:30

Do czasu ….

imb 5 czerwca 2012, 23:00

Sam zazwyczaj proszę o hasła do FTPa Klientów. Głównie dlatego, że zdarzyło mi się pewnego razu przekazać zalecenia informatykowi, którego zatrudniał Klient. Chłopak nie miał złych zamiarów, ale 2 dni pracy zmarnował.

Umieścić link u Klienta, którego pozycjonujemy…komu z nas nie przeszło to choć raz przez myśl, niech pierwszy rzuci myszką ;)

dave84 6 czerwca 2012, 7:17

Zdarza się chyba ma być:P

sprawdzimy.eu 8 czerwca 2012, 13:01

Dzisiaj nie potrzeba a nawet nie wolno wg Google mieć linków w stopca, a takim firmom powinniśmy podziękować. Niestety zwykle handlowiec wygrywa i takie linki się pojawiają http://www.sprawdzimy.eu/2012/06/pozycjonowanie-stron-poradnik-czyli-budowac-tresc-czy-kupowac-linki/ w stopce

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *