Branża SEO
3 lutego 2013
Dział prawny

Dział prawnyDział Prawny na blogu zaczyna dynamicznie się rozwijać – pojawiło się w nim już kilka opinii prawnych, które wzbudziły spore zainteresowanie poruszanymi tam tematami.

Na początek pojawiły się tematy, które były sugerowane w rozmowach, emailach, czatach. Dlatego pierwsza opinia dotyczyła charakteru depozycjonowania – jak wykazano jest to czyn nieuczciwej konkurencji. Dzisiaj pojawiła się kolejna – dotycząca odpowiedzialności osoby, która zleca firmie SEO depozycjonowanie stron swoich konkurentów. Jak wykazano, można zostać za takie działanie pociągniętym do odpowiedzialności.

W opiniach nie ma skupienia się jednak tylko na depozycjonowaniu – z dużym zainteresowaniem spotkał się wpis wskazujący na najczęstsze błędy formalne, jakie mają miejsce przy zawieraniu umów. Mimo, że publikacja nawiązywała stricte do pozycjonowania, to jednak uwagi w niej zawarte mają zastosowanie w umowach zawieranych między firmami także i z innych branż.

Zdaję sobie sprawę, że branża SEM jest młoda branżą i wiele kwestii jest niejasnych, może budzić wątpliwości. Z drugiej strony pojawiają się działania, mające na celu wykorzystanie niewiedzy Klientów – jak np. gwarantowanie pozycji w Google. Działania, mające na celu wprowadzanie w błąd klientów uderzają w wizerunek branży, co nie jest pożądaną sytuacją dla tych firm, które do swojej pracy podchodzą z należytą starannością.

Mam do Was prośbę – jeżeli jesteście zainteresowani tematem, który Waszym zdaniem powinien być poruszony przez prawnika, podzielcie się nią – wpiszcie odpowiednią sugestię w komentarzach. Postaram się do nich ustosunkować w kolejnych opiniach prawnych :)

Specjalnie w temacie użyłem sformułowania „e-commerce – SEO/SEM” – aby zwrócić uwagę na szeroki zakres tematów, który może zostać poruszony. W skrócie – wszystkie tematy związane z prowadzeniem biznesu w Sieci.

Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi uwagami/obawami, na jakie często napotykam w wypowiedziach w różnych miejscach w Sieci :)

GD Star Rating
loading...
Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?, Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?, 4.0 out of 10 based on 3 ratings Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Czp 3 lutego 2013, 12:31

Czy w umowie powinien być zawarty punkt dotyczący odszkodowania za zbanowanie strony w wyniku działań agencji?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *