Branża SEO

Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce – SEO/SEM – jesteście zainteresowani?

Dział prawnyDział Prawny na blogu zaczyna dynamicznie się rozwijać – pojawiło się w nim już kilka opinii prawnych, które wzbudziły spore zainteresowanie poruszanymi tam tematami.

Na początek pojawiły się tematy, które były sugerowane w rozmowach, emailach, czatach. Dlatego pierwsza opinia dotyczyła charakteru depozycjonowania – jak wykazano jest to czyn nieuczciwej konkurencji. Dzisiaj pojawiła się kolejna – dotycząca odpowiedzialności osoby, która zleca firmie SEO depozycjonowanie stron swoich konkurentów. Jak wykazano, można zostać za takie działanie pociągniętym do odpowiedzialności.

W opiniach nie ma skupienia się jednak tylko na depozycjonowaniu – z dużym zainteresowaniem spotkał się wpis wskazujący na najczęstsze błędy formalne, jakie mają miejsce przy zawieraniu umów. Mimo, że publikacja nawiązywała stricte do pozycjonowania, to jednak uwagi w niej zawarte mają zastosowanie w umowach zawieranych między firmami także i z innych branż.

Zdaję sobie sprawę, że branża SEM jest młoda branżą i wiele kwestii jest niejasnych, może budzić wątpliwości. Z drugiej strony pojawiają się działania, mające na celu wykorzystanie niewiedzy Klientów – jak np. gwarantowanie pozycji w Google. Działania, mające na celu wprowadzanie w błąd klientów uderzają w wizerunek branży, co nie jest pożądaną sytuacją dla tych firm, które do swojej pracy podchodzą z należytą starannością.

Mam do Was prośbę – jeżeli jesteście zainteresowani tematem, który Waszym zdaniem powinien być poruszony przez prawnika, podzielcie się nią – wpiszcie odpowiednią sugestię w komentarzach. Postaram się do nich ustosunkować w kolejnych opiniach prawnych :)

Specjalnie w temacie użyłem sformułowania „e-commerce – SEO/SEM” – aby zwrócić uwagę na szeroki zakres tematów, który może zostać poruszony. W skrócie – wszystkie tematy związane z prowadzeniem biznesu w Sieci.

Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi uwagami/obawami, na jakie często napotykam w wypowiedziach w różnych miejscach w Sieci :)

GD Star Rating
loading...
Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?, Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?, 4.0 out of 10 based on 3 ratings Jakimi tematami natury prawnej z zakresu e-commerce - SEO/SEM - jesteście zainteresowani?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Czp 3 lutego 2013, 12:31

Czy w umowie powinien być zawarty punkt dotyczący odszkodowania za zbanowanie strony w wyniku działań agencji?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *