Branża SEO
3 lutego 2013
Dział prawny

Dział prawnyDział Prawny na blogu zaczyna dynamicznie się rozwijać – pojawiło się w nim już kilka opinii prawnych, które wzbudziły spore zainteresowanie poruszanymi tam tematami.

Na początek pojawiły się tematy, które były sugerowane w rozmowach, emailach, czatach. Dlatego pierwsza opinia dotyczyła charakteru depozycjonowania – jak wykazano jest to czyn nieuczciwej konkurencji. Dzisiaj pojawiła się kolejna – dotycząca odpowiedzialności osoby, która zleca firmie SEO depozycjonowanie stron swoich konkurentów. Jak wykazano, można zostać za takie działanie pociągniętym do odpowiedzialności.

W opiniach nie ma skupienia się jednak tylko na depozycjonowaniu – z dużym zainteresowaniem spotkał się wpis wskazujący na najczęstsze błędy formalne, jakie mają miejsce przy zawieraniu umów. Mimo, że publikacja nawiązywała stricte do pozycjonowania, to jednak uwagi w niej zawarte mają zastosowanie w umowach zawieranych między firmami także i z innych branż.

Zdaję sobie sprawę, że branża SEM jest młoda branżą i wiele kwestii jest niejasnych, może budzić wątpliwości. Z drugiej strony pojawiają się działania, mające na celu wykorzystanie niewiedzy Klientów – jak np. gwarantowanie pozycji w Google. Działania, mające na celu wprowadzanie w błąd klientów uderzają w wizerunek branży, co nie jest pożądaną sytuacją dla tych firm, które do swojej pracy podchodzą z należytą starannością.

Mam do Was prośbę – jeżeli jesteście zainteresowani tematem, który Waszym zdaniem powinien być poruszony przez prawnika, podzielcie się nią – wpiszcie odpowiednią sugestię w komentarzach. Postaram się do nich ustosunkować w kolejnych opiniach prawnych :)

Specjalnie w temacie użyłem sformułowania „e-commerce – SEO/SEM” – aby zwrócić uwagę na szeroki zakres tematów, który może zostać poruszony. W skrócie – wszystkie tematy związane z prowadzeniem biznesu w Sieci.

Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi uwagami/obawami, na jakie często napotykam w wypowiedziach w różnych miejscach w Sieci :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Czp 3 lutego 2013, 12:31

Czy w umowie powinien być zawarty punkt dotyczący odszkodowania za zbanowanie strony w wyniku działań agencji?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii