Wyszukiwarka Google

Jakim narzędziem sprawdzić nagłówek HTTP

Niekiedy mamy pewne problemy ze stroną, nie wiemy, czy np. dobrze zastosowaliśmy przekierowanie. Albo dzieje się ze stroną coś dziwnego – np. przestała się wyświetlać w Sieci. W takich sytuacjach przydatne jest narzędzie do sprawdzania nagłówków HTTP, które znajdziesz w dziale Przydatne narzędzia online – web-sniffer.net. Dzięki niemu możesz np. sprawdzić, czy czasem przez pomyłkę zamiast przekierowania 301 nie ustawiłeś np. 302.

Przydatną opcją jest możliwość sprawdzenia, jaki kod jest zwracany w sytuacji, gdy stronę odwiedza Googlebot, a jaki, gdy inny użytkownik.Nieistotne? :)

Niedawno jeden z webmasterów miał tutaj spory problem – okazało się, że po zainstalowaniu „nieautoryzowanej” wtyczki jego strona w ogóle zniknęła z Google. Dopiero wnikliwa analiza, n.in. pod kątem tego, jak stronę widzi Googlebot, a jak normalny użytkownik, doprowadziła do znalezienia powodu bana. To pokazuje, jak bardzo trzeba uważać instalując sobie m.in wtyczki do WordPressa.

Polecam wątek na Forum Google.

Znacie jakieś inne ciekawe narzędzia badające nagłówki HTTP?

GD Star Rating
loading...
Jakim narzędziem sprawdzić nagłówek HTTP, Jakim narzędziem sprawdzić nagłówek HTTP, 9.0 out of 10 based on 2 ratings Jakim narzędziem sprawdzić nagłówek HTTP

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Wobi 23 października 2011, 15:03

Znamy, znamy :) Istnieje wiele wtyczek do przeglądarek, które umożliwiają sprawdzenie jakim kodem odpowiada serwer oglądanej strony, np. wtyczka do FFx Flagfox oferuje możliwość sprawdzenia nagłówka.

Także w sieci można znaleźć sporo narzędzi online http://www.google.com/search?q=header+checker+tool a większość szanujących się zestawów narzędzi dla webmasterów i SEOmasterów oferuje funkcję „header checker”.

Korzystam z różnych narzędzi, a ulubione to stare narzędzie znamienitego Rexa Swaina, o ile mnie pamięć nie myli dostępne było już pod koniec XX wieku pod zakładką „Header viewer” http://www.rexswain.com/ Narzędzie o tyle istotne, że zostało umieszczone na stronach W3C:

http://www.w3.org/International/questions/qa-headers-charset.pl.php

Kilka przykładów innych narzędzi do sprawdzania nagłówka:

http://www.xml-sitemaps.com/http-headers-viewer.html
http://www.webtoolhub.com/tn561360-http-header-viewer.aspx
http://www.webconfs.com/http-header-check.php
http://www.instantposition.com/http-header-tool.cfm
http://www.webmaster-toolkit.com/http-header-viewer.shtml
http://networktools.nl/services/
http://webtools.live2support.com/header.php
http://www.seoconsultants.com/tools/headers
http://www.webrankinfo.com/english/tools/server-header.php
http://www.searchengineoptimisation.co.uk/seo-tools/header-check.html

Po więcej zapraszam do jakiejś dobrej wyszukiwarki ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *