Wyszukiwarka Google

Jaka jest maksymalna ilość linków wychodzących ze strony, która prowadzi do kary ze strony Google?

Odpowiedź brzmi – nie ma takiej liczby. Skąd jednak nadal często słyszymy o tym, aby nie przekraczać liczby 100 dla linków wychodzących z danej strony serwisu?

Musimy cofnąć się w przeszłość. Kiedyś, jeszcze przed 2008 rokiem, był wpis w Pomocy Google, zgodnie z którym Google zalecało maksymalną ilość linków linków wychodzących właśnie na poziomie …. 100 (skąd 100 – wyjaśnia Matt w filmie). Jednak już w 2008 roku nie było problemem to, że

  • ilość ta jest większa niż 100, lub
  • Google nie potrafi przejść do 101-ego i dalszych linków

o czym notabene pisano w „tamtych czasach”. Google już wtedy zwracało uwagę na coś, co teraz jest na topie – usability, co podkreślił wtedy John Mueller

Just for the record, we can process more than 100 links per page :-). We do however recommend the limit of 100 because it generally makes sense for users (and search engines).

W swoim najnowszym filmie Matt nawiązuje do tematu – pewnie dlatego, że „mit maksymalnej ilości linków wychodzących ze strony” jest nadal mocno zakorzeniony w branży – i zwraca uwagę na to,  że im mniejsza ilość linków wychodzących ze strony, tym PageRank strony jest dzielony przez mniejszą liczbę, co oznacza, że do docelowych stron płynie więcej mocy ze strony :)

Moja rada?

Skupmy się bardziej na usability; strona ma konwertować, to jest najważniejsze – a nie na przesadnym szlifowaniu PR.

Oczywiście warto dążyć zawsze do tego, aby dawać linki tylko wtedy, kiedy ma to racjonalny sens – np. chmura tagów – może być – ale nie do 100 tagów, tylko kilku, tych najważniejszych. Linkowanie wewnętrzne w sklepie – kilkanaście produktów – a nie kilkaset – itp. Jednak i tak najważniejsze jest to, aby myśleć o Kliencie, nie o Google :)

 

GD Star Rating
loading...
Jaka jest maksymalna ilość linków wychodzących ze strony, która prowadzi do kary ze strony Google?, Jaka jest maksymalna ilość linków wychodzących ze strony, która prowadzi do kary ze strony Google?, 5.8 out of 10 based on 4 ratings Jaka jest maksymalna ilość linków wychodzących ze strony, która prowadzi do kary ze strony Google?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *